Anasayfa Güncel Mevlüt Çavuşoğlu protesto edildi

Mevlüt Çavuşoğlu protesto edildi

Perşembe, 09 Mart 2017 12:03
Yazdır PDF

IMG 20170308 WA0020Hamburg:Bilindiği üzere T.C. Dışişleri Bakanı Hamburg’a geldi. Kendisine konuşma yeri bulamayan bakan ayrıca protestolarla karşılandı.

Hamburg’ta Veddel semtinde bir düğün salonunda etkinlik yapmayı planlayan Faşist T.C bakanının planları istediği olmadı. Devrimci, demokrat ve yurtsever, Almanyalı, Türkiyeli ve Kürdistanlılar tarafından yapılan protesto ve tepkilerle sayesinde iptal edildi.

T.C. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 7 Mart Salı günü Hamburg Veddel semtinde bulunan bir düğün salonunda yapılması planlanan toplantıyı, Norderstedt’te bir başka düğün salonunda yapmayı planlamasına rağmen aynı gün içerisinde iki salon toplantısının da iptal edilmesiyle, başka bir yer arayışı da sonuçsuz kalınca, Hamburg Başkonsolosluğu Rezidans bahçesinde bir toplantı yapılacağı haberi alınınca protesto eylemi de Rezidans önüne yakın bir noktada başladı. Bir araya gelen kitle sloganlarla konuşmalarla Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu protesto ederken, eylemde yapılan konuşmalarda Türkiye ve T.Kürdistan’ında gerçekleşen katliamlar kamuoyuna aktarıldı. Basının yoğun ilgi ile takip ettiği etkinlikte ATİF taraftarları, Partizan ve Özgür Gelecek okurları da katıldı. Eyleme “HAYIR” dövizleri ile gazeteci Deniz Yücel serbest bırakılsın dövizleri, Diktatörlüğe Hayır, Faşizme Hayır,Tek adam “Diktatörlüğüne Hayır”  vb. dövizler taşındı. Ayrıca Özgür Gelecek gazetesi okurları tarafından gazeteci ve yazı işleri müdürü Aslı Ceren ASLAN için hazırlanan dövizler de taşındı. 2 Saat süren protesto eylemi çalınan marşlar ve türkülerle herhangi bir olumsuzluk olmadan bitirildi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü