Anasayfa Güncel Hasan Bayrak için 40 yemeği verildi

Hasan Bayrak için 40 yemeği verildi

Cumartesi, 11 Mart 2017 20:13
Yazdır PDF

hasan bayrakİstanbul: Direnişiyle Kaypakkaya geleneğinin yüz akı olan ve 31 Ocak günü yaşamını yitiren Hasan Bayrak için ailesi bugün Galip Dede Cemevi’nde 40 yemeği verdi.

Yoldaşlarının “Kaypakkaya geleneğinin yüz akı, asker, genç” dediği ve Proletarya Partisi saflarındayken 12 Eylül sürecinde gözaltında, işkencede direnişiyle işkencecilere meydan okuyan Hasan Bayrak, 31 Ocak günü yaşamını yitirmişti.

Bayrak için bugün (11 Mart) ailesi tarafından 40 yemeği verildi. Galip Dede Cemevi’nde verilen 40 yemeğine yoldaşları ve dostları da katıldı.

 

Hasan Bayrak kimdir?

Henüz 20’li yaşlarının başında ve eczacılık bölümü öğrencisiyken Proletarya Partisi’nin bir kadrosu olarak devrimci faaliyetin içerisinde yer alan, 12 Eylül Askeri Faşist Cuntası sırasında yakalanarak işkencede “ser verip sır vermeme” geleneğini sürdüren ve işkencecilerin “Senin de sonun Süleyman Cihan gibi olacak” diye tehdit ettiği Hasan Bayrak, buradaki direnişi sırasında felçli kalır; ancak buna rağmen hayata daha sıkı tutunur, hapisten çıktıktan sonra yarım kalan yükseköğrenimini bitirir.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü