Anasayfa Güncel Erzingan irtibat büromuza ırkçı saldırı

Erzingan irtibat büromuza ırkçı saldırı

Pazartesi, 13 Mart 2017 10:25
Yazdır PDF

ozgur gelecek 123Erzingan: Ülkemizde her daim halklara dönük gözaltı, tutuklama olmadı tehdit mesajlarıyla hak talep eden ve bunun ısrarcısı olan kesime yönelik baskı, sindirme metotlarını uygulanagelmiştir.

Bununla yetinilmediği dönemlerde de sokak ortasında infaz ya da gözaltında kaybetme yoluyla devam etmiştir. İçinden geçtiğimiz sürece bakıldığında da toplumun tüm kesimlerine dönük baskı artırılmak ve bunun süreklileşmesi için her güne bir yenisi eklenmektedir. Hal böyle olunca da iç savaş çığırtkanlığı yapan AKP’nin paramiliter güçleri hazırlıklarını tamamlamış ve bu baskı-sindirme ya da infazlarda yer alması için önümüzdeki günlerde sahaya sürmeyi bekliyor.

Ülkenin içinden geçtiği sürece baktığımızda da somut bir şekilde toplumun kutuplaşmış halinin bu sürecin pekte uzakta olmadığı ortadadır. Özelliklede T. Kürdistanı ili olan ve konumu gereği devletin her daim özel önem verdiği Erzingan’da bu paramiliter güçler sosyal medya hesapları üzerinden hazırlıklarını açıkça yürütmekte. Bunun somut örneği ise geçtiğimiz günlerde Erzingan HDP il bürosuna bir grup paramiliter gücün yaptığı ırkçı-şoven saldırıyı sosyal medya üzerinden yaymasına rağmen kolluk kuvvetlerinin saldırıyı gerçekleştirenlere dair herhangi bir işlem yapmamış olması, bu saldırının ortakları olduklarını da bu pratikleriyle bizlere tekrar göstermiştir. Halbuki kim oldukları tüm Erzingan tarafından bilinmesine rağmen devrimci, demokrat kurumların bulunduğu bina iki hafta boyunca göz hapsine alınmıştır.

Hal böyle iken bu paramiliter güçler Erzingan Özgür Gelecek gazetesi irtibat bürosuna yönelik bir tehdit mesajı vermeyi kendilerinde güç görmüşlerdir.

İrtibat bürosu kapısına asılı İbrahim Kaypakkaya posterinin üzerine 3 hilal çizilerek, “bir gece ansızın gelebiliriz” yazan devlet veya paramiliter güçleri devrimci basın geleneğini tehdit ederek yukarda da belirttiğimiz gibi oluşturmak istediği baskıyla sindirmek istemektedir. Nafile bir çabanın ürünü olan bu saldırıların boşa çıkacağını kendilerinin de bildikleri bir gerçek. Çünkü gerçeklerin asla gizlenemeyeceğini ve bu mücadelenin asla geriye düşmeyeceğini bir kez daha belirtmek isteriz. Saldırılarınız boşunadır. Siz saldırdıkça biz daha da kenetleneceğiz ve gerçekleri yazmaya devam edeceğiz.

Bir ÖG okuru


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü