Anasayfa Güncel Erzingan’da gazete dağıtımı ve “Hayır” kampanya çalışmaları

Erzingan’da gazete dağıtımı ve “Hayır” kampanya çalışmaları

Pazartesi, 13 Mart 2017 11:51
Yazdır PDF

erzinganErzingan: Özgür Gelecek gazetesi okurları 12 Mart tarihinde Erzingan Ulalar, Yalınca ve Mollaköy beldelerinde gazete dağıtımı ve referanduma dair “Hayır” kampanya çalışmaları gerçekleştirdi. Özgür Gelecek gazetesi okurları kahvehane ve evleri dolaşarak ajitasyonla 16 Nisan sonrasında öngörülen kapsamlı saldırılara karşı mücadele çağrısı yaptı.

Çalışmalar kapsamında Yalınca köyünde okuyucuları ile buluşan Özgür Gelecek gazetemizin ana gündem olarak yaklaşan referandum tartışıldı evler kahvehaneler gezilip gazetemiz dağıtıldı. Referandum başlıklı gerçekleştirilen tartışmalarda halkın güçlü bir şekilde hayır cephesinde bir araya gelmesi çekilen ajitasyonlarda verilen desteği de kanıtlar nitelikteydi. Buradaki çalışmalarımız sonlandırılarak Mollaköy beldesine geçen gazete çalışanlarımız gazete dağıtımı gerçekleştirdi yine referandum başlıklı yürütülen tartışmalarda halkın hayır cephesinde birleştikleri gözlemlendi daha sonra çalışmalarımız bildiri dağıtımı ile sonlandırıldı.

Yalınca ve Mollaköy’deki çalışmaların yanında Ulalar’da da Özgür Gelecek gazetesi dağıtımını gerçekleştiren okurlar burada devletin kapsamlı saldırıları karşısında birlikte mücadele etmenin önemi üzerine tartışmalar gerçekleştirdi. Ayrıca İstanbul Aksaray ve Kartal bürolarının çetevari bir saldırı ile gerçeği halka taşıyan arkadaşlarımızın “devrimci şiddet” adı altında uygulanan gasp kınandı. Burada gerçekleştirilen gazete dağıtımının ardından referanduma dair Partizan imzalı bildiriler dağıtıldı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü