Anasayfa Güncel Ankara’da Özgür Gelecek gazetesi okurları buluştu

Ankara’da Özgür Gelecek gazetesi okurları buluştu

Salı, 14 Mart 2017 14:11
Yazdır PDF

özgür gelecekAnkara: Ankara’da Özgür Gelecek okurları haftalık toplantılarına güncel süreci tartışarak devam ediyor.

Nisan Yayımcılık irtibat bürosunda bu hafta da (12 Mart) okur toplantısı gerçekleştirildi. Özgür Gelecek Gazetesi bürolarının basılmasını geçtiğimiz günlerdeki okur toplantısında kınayan okurlar ve şehit analarının olduğu toplantıda konu başlıkları içteki sorunlar ve referandumdu.

Yaşanan sorunlara ilişkin çözüm önerilerini tartışan okurlar, uygulanan zorbalığın karşısında olduklarını söylediler.

Ülkenin gelinen aşamada yaşadığı krizi derinleştirebilecek politikalar üretmek yerine, devrimcilere saldırmayı “görev bilen” yaklaşımların karşı devrime hizmet ettiği değerlendirmesi yapıldı. Bu saldırıların egemenlerin çatlaklarını dolduran bir yerde durmakla birlikte, kitleden kopuk ve kitleye rağmen yürütülen hiçbir çalışmanın başarı elde edemeyeceği gibi zafere bir tuğla koymak amaçlı da olmadığı vurgulandı. Sorunlara ilişkin değerlendirmelerin ardından çözüm önerileri tartışıldı.

Referanduma doğru giderken iktidarın içine girdiği krizin gerek dış politikalarla gerekse içerde yürütülen Hayır çalışmalarıyla daha da büyüdüğü söylenerek toplumun tüm hemen hemen her kesimden insanın Hayır demesinin iktidar için büyük bir darbe olduğu vurgulandı. Bu sebeple yürütülen her Hayır çalışmasının halk açısından ‘hayırlı’ oluşuna dikkat çekildi.

Önümüzdeki günlerde bir Hayır pikniği gerçekleştirilebileceği tartışıldı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü