Anasayfa Güncel Mersin’de KHK’lere karşı basın açıklamaları devam ediyor

Mersin’de KHK’lere karşı basın açıklamaları devam ediyor

Cumartesi, 18 Mart 2017 14:44
Yazdır PDF

20170318 130617Mersin: KESK Mersin Şubesi her hafta Cumartesi yapılan basın açıklamasını bu gün de gerçekleştirdi.

OHAL ve KHK’ler ile işlerinden ihraç edilen, açığa alınan kamu emekçileri için her hafta gerçekleştirilen basın açıklamasında bu gün, “AKP’nin darbe ve darbecilerle hesaplaşma gibi bir derdi yoktur. Tam tersine OHAL’i kalıcı hale getirerek tek adam sultasını tesis etmek için elinden geleni yapmaktadır” denilerek AKP’nin diktatörlük istemi teşhir edildi.

Sokakları terk etmeyeceğiz”

KHK’ler ile ihraç edilen, uzaklaştırılan kamu emekçilerini işlerini ve haklarını geri ala kadar sokaklarda olacaklarını belirten açıklamada, “KESK olarak 3 milyon kamu emekçisinin hak ettiği insanca yaşam için mücadele ediyoruz. Bunun için başından beri emek ve demokrasi karşıtlarının hedefinde olduk. Sendikal hak ve özgürlükler mücadelesi yürüttüğü için açığa alınan, ihraç edilen yönetici ve üyelerimiz de ‘suçlu’ değil, kamu emekçileri mücadelesinin onurudur” denildi.

“Karanlığa teslim olmayacağız”, “İşimizi geri istiyoruz” ve “Yaşasın örgütlü mücadelemiz” sloganlarının atıldığı basın açıklaması sonlandırıldıktan sonra Barış ve Demokrasi Platformu olarak Mersin Çarşı’daki Cumartesi Pazar’ında “HAYIR” bildiri dağıtımı gerçekleştirildi.