Anasayfa Güncel Almanya Hannover Tohum Kültür Merkezi 18. Kongresini gerçekleştirildi

Almanya Hannover Tohum Kültür Merkezi 18. Kongresini gerçekleştirildi

Pazartesi, 20 Mart 2017 16:17
Yazdır PDF

almanyada kongreAlmanya: Almanya'nın Hannover şehrinde Tohum Kültür Merkezi 18. Kongresini 19 Mart Pazar günü gerçekleştirdi. ,

Saat 13.00’de Dernek Yönetim Kurulu adına açılış konuşması yapıldı. Tüm dünya devrim ve komünizm mücadelesinde yitirilenler için bir dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi. Ardından yapılan üye tespiti ile kongre başladı.

Kongrenin yönetilmesi için divan seçimine gidildi. ATİF tarafından 38. Genel Kurul için hazırlanan siyasi taslak yazısı okunurken ardından yazı üzerine tartışmalar yürütüldü. Bir sonraki gündemde faaliyet raporu, yazılı ve sözlü sunulurken oy çokluğu ile onaylandı. Hazırlanan bir dönemlik Mali rapor sunularak oy birliği ile onaylandı. Denetim kurulu raporunu sözlü sunarken yönetim kurulunu ve aktif tüm üyeleri bir senelik faaliyetlerinden dolayı tebrik etti.

 ATİF Genel Kuruluna alan adına katılacak delegeler seçildikten sonra yeni dönem organlarının seçimi yapıldı. Dilek ve Temenniler bölümünde alanda yürütülen çalışmaların çağrısı yapılırken tüm üye ve dostların daha güçlü katılım sağlaması gerektiği vurgulandı. Hannover Tohum Kültür Merkezi'nin 18. Genel Kurul,18 Mart Uluslararası Politik tutsaklarla dayanışma günü vesilesiyle, yaklaşık iki yıldır tutsak edilen ATİK'li yoldaşlarımız şahsında tüm politik tutsaklara atfedildi.

18. Kongremiz “BİRLİK – MÜCADELE – ZAFER” sloganı ile sonlandırıldı.