Anasayfa Güncel Kadıköy’de Çiçek Otlu diğer 10 kişinin yakalamasına protesto

Kadıköy’de Çiçek Otlu diğer 10 kişinin yakalamasına protesto

Cuma, 14 Nisan 2017 11:54
Yazdır PDF

çiçek otlu için eylemİstanbul:  ESP Genel Başkanları Çiçek Otlu hakkında çıkarılan yakalama kararını protesto etmek için dün (13 Nisan) Kadıköy İskele Meydan’ında basın açıklaması gerçekleştirdi.

Dersim’de gözaltına alınan, ESP (Ezilenlerin Sosyalist Partisi) Genel Başkanı Çiçek Otlu ve aralarında Özgür Gelecek okurlarının da bulunduğu 17 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakılmışlardı. Ardından Tunceli Başsavcılığının talimatıyla aralarında Özgür Gelecek okurları ve ESP genel başkanı Çiçek Otlu’nun da bulunduğu 10 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. ESP Genel Başkanları hakkında çıkarılan yakalama kararını protesto etmek için dün (13 Nisan) Kadıköy İskele Meydan’ında gerçekleştirdiği açıklamaya Partizan, YDK (Yeni Demokrat Kadın), Haziran Hareketi, HDP ve HDK gibi bir çok kurum katılım gösterdi.

“Faşizme teslim olmayacağız, HAYIR kazanacak”

Susma haykır başkanlığa hayır”, “Hayır diyenler susmayacak”, “Hayır kazanacak”, “Baskılar bizi yıldıramaz” sloganlarının atıldığı eylemde ilk olarak sözü ESP Genel Başkan yardımcısı ve SKM sözcüsü Fadime Çelebi alarak, bugün Türkiye ve Kürdistan’da HAYIR çalışması yürüten onlarca kişinin gözaltında olduğunu belirtti.

Çelebi, “Bundan on gün önce ESP’ye dönük operasyon gerçekleştirildi.   Yedi gün sonra genel başkanımız ve üyelerimiz serbest bırakıldı. Dersim başsavcılığının itirazı ile haklarında yakalama kararı çıkarıldı” diyerek emek ve özgürlük cephesine dönük topyekün bir saldırı olduğunu vurguladı.

Basın açıklamasını ESP İl yöneticisi Gülçin Aykul okudu. Aykul, referanduma sayılı günler kala faşist AKP iktidarından yapılan “referandum çalışmalarını hızlandıracağız” şeklindeki açıklamayı hatırlatarak, yıllar öncesine ait uydurma soruşturma dosyalarının tam da referandumdan kısa bir süre önce raflardan indirilerek operasyona dönüştürülmesinin başka bir anlamı olmayacağını belirtti.

Aykul, “Başta Genel Başkanımız Çiçek Otlu, tutuklanan üyelerimiz ve diğer devrimci dostlarımız benzer baskılara, komplolara birçok kez karşılaşmış, defalarca kez susturulmaya sindirilmeye çalışılmıştır. Benzerlerinin Gülen Cemaati mensubu ve polis, savcı ve hâkimlerinin de kurduğu komplolar defalarca kez parçalanmış, baskı ve sindirme politikaları her seferinde boşa çıkartılmıştır. Yine aynısı olacak! Sosyalistler, devrimciler ve referandumda HAYIR diyenler bu saldırılarla sinmeyecek, referandumun son düzlüğünde daha güçlü bir hayır çığlığı yükseltecektir” dedi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 164

Alt Menü