Anasayfa Güncel Demirtaş ve Yüksekdağ ile tutsak vekiller oylarını kullandı

Demirtaş ve Yüksekdağ ile tutsak vekiller oylarını kullandı

Pazar, 16 Nisan 2017 15:28
Yazdır PDF

selo oyuuuH.Merkezi:  Referandumda tutsak olan  HDP ve DBP eş genel başkanları, 11 milletvekili ve 83 belediye Eşbaşkanı oylarını bulundukları hapishanelerde  kullandı.

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, 11 HDP'li milletvekili ve 83 belediye eşbaşkanı bulundukları hapishanelerde oylarını kullandı.

4 Kasım 2016 günü gözaltına alınıp tutuklanan Demirtaş, Edirne F Tipi Kapalı hapishanesi’nde, Eş genel başkanı Yüksekdağ ise Kandıra F Tipi Kapalı hapishanesi’nde oy kullandı. Yine tutuklu HDP'li milletvekilleri Çağlar Demirel, Gülser Yıldırım ve Besime Konca, Kocaeli 1 Nolu F Tipi Kapalı Cezaevi'nde, Nursel Aydoğan, Meral Danış Beştaş, Selma Irmak, Nihat Akdoğan ve Ayhan Bilgen, Silivri 9 Nolu Kapalı hapishanesi’nde, Abdullah Zeydan Edirne F Tipi hapishanesi’nde ve Ferhat Encu ve İdris Baluken de Kandıra F Tipi Kapalı hapishanesi’nde oylarını kullandı.

HDP'li milletvekillerinin yanı sıra yerlerine kayyum atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Gültan Kışanak, Fırat Anlı'nın da aralarında bulunduğu 83 belediye eş başkanı voy kullandı.

Tutuklu Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Genel Başkanı Sebahat Tuncel Silivri'de ve KHK ile kapatılan Kongreya Jinên Azad (KJA) Sözcüsü Ayla Akat Ata da Kandıra'da oy kullandı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 164

Alt Menü