Anasayfa Güncel Polis, Sıla Abalay’ın İnfazına Kılıf Arıyor!

Polis, Sıla Abalay’ın İnfazına Kılıf Arıyor!

Çarşamba, 10 Mayıs 2017 11:48
Yazdır PDF

sılaH.Merkezi: İstanbul Küçükçekmece’de Sıla Abalay isimli Halk Cepheli devrimciyi infaz eden devlet, bu gerçeği karartmak için bilgi kirliliği ve manipülasyona başvurmaya devam ediyor.

18 yaşındaki Sıla Abalay için infazın hemen ardından ana akım medya, Abalay’ın “DHKC’nin en üst düzey elemanı” şeklinde haber yapmıştı. Ancak bu da gerçekleştirdiği infazın üstünü örtmeye yetmeyince polis, birkaç gün sonra Doğan Haber Ajansı (DHA) aracılığıyla yeni bir hamle yaptı. Ajansta yer alan habere göre, operasyon başka kişiler için yapılmıştı, Abalay’da tesadüfen oradaydı.

Söz konusu habere göre, polis, “TİKKO üyesi olduğu belirtilen ve 25 yıldır aranan Rauf Erdem’i yakalamak” için Küçükçekmece’de belirlenen adreslere operasyon düzenlemiş ve bu operasyonda Sıla Abalay tesadüfen bulunduğu evde hayatını kaybetmişti. Doğan Haber Ajansının polis kaynaklarına dayandırdığı ve yalanlanmayan iddiaya göre, polis, aynı evde bulunan ve “TİKKO bağlantılı bir örgütten kaydı bulunduğunu” iddia ettiği Mehmet K. ve babası Ahmet K.’yı gözaltına aldı. Bu bilgi kirliliği içinde gerçekleştrdiği infazın üstünü örtebileceini hesaplayan polisin bu yalanları da kısa sürede ortaya çıktı.

 

Rauf Erdem Silivri 6 Nolu’da Tutuklu

Haberde adı geçen ve “TİKKO üyesi” olarak 25 yıldır arandığı iddia edilen Rauf Erdem’in, gerçekte 7 ay önce hapishaneden tahliye olduğu ortaya çıktı.

90’lı yıllarda Direniş Hareketi davasından 28 yıl hapis cezasına çarptırılan, Yargıtay’dan 4 kez dönen dava sürecinde Rauf Erdemin, tahliye edilse de, karar kesinleşince tekrar tutuklanmıştı.

Yaklaşık 7 ay önce cezasını bitirdikten sonra tahliye edilen Rauf Erdem’in infazının süresine dair bir problem olduğu ve 6 Mayıs günü gözaltına alınarak tutuklandığı öğrenildi. Şu anda Silivri 6 Nolu Hapishanesinde tutuklu bulunan Ruf Erdem’in durumuna ilişkin bilgi veren Avukat Gülizar Tuncer de, Erdem’in gözaltına alındıktan hemen sonra adliyeye çıkarıldığını belirterek, muhtemelen bir “infaz hesaplama yanlışlığından” gözaltına altına alınmış olabileceğini, dolayısıyla “25 yıldır aranma” gibi bir durumunun söz konusu bile olmadığını belirtti.

“Sıla’nın Araması Bile Yoktu!”

18 yaşında polis tarafından infaz edilen Sıla Abalay’ın avukatı Oya Aslan ise müvekkilinin iddia edildiği gibi herhangi bir suçtan ötürü arama kararının bulunmadığını, bu konudaki bütün haberlerin yalan olduğunu belirtti.

Av. Aslan, polislerin söz konusu eve zaten Sıla için gitmediklerini ve orada tesadüfen gördüklerini doğrulayarak, evin mühürlenmesinin de olaydaki infaz gerçeğinin gizlenmesi için yapıldığını dile getirdi.