Anasayfa Güncel 18 Mayıs öncesi Gemlik’te yazılama

18 Mayıs öncesi Gemlik’te yazılama

Pazar, 14 Mayıs 2017 10:56
Yazdır PDF

gemlikte yazilamaBursa/Gemlik:15 Temmuz darbe girişimini kendileri için nimet olarak gören egemen sınıf temsilcisi AKP iktidarlarını güçlendirmenin aracı olarak kullandıkları gün gibi ortada duruyor. Ezilen, sömürülen ve yok sayılan tüm muhalif  kesimler üzerinde gözaltı, baskı, tutuklama ve katliamlara başvurarak ezilenlerin öfkesini baskılamanın yol ve yöntemlerine başvurmaktan bir an dahi geri durmamaktadır.

Bizler de tüm bu uygulamalara karşı KAYPAKKAYA’nın ihtilalci ruhuyla karşı durmayı ezilenlerin umudunu büyütmeyi kendimize görev edinmeliyiz. Dost ve düşman bilmeli ki devrim ve komünizm davasında düşenlerimizden devralınan kavga bayrağı yükseklerde dalgalanmaya devam edecektir.

Katledilişinin 44. yılında komünist önder İbrahim Kaypakkaya’nın mücadelesinin sürdürücüleri olarak yaklaşan 18 Mayıs vesilesiyle Mayıs ayı içerisinde demokrasi, devrim, sosyalizm ve komünizm mücadelesinde ölümsüzlüğe uğurladıklarımızı unutmadığımızı ve unutmayacağımızı dosta ve düşmana hatırlatmak için “18 Mayıs’ı Unutma-İbrahim Kaypakkaya Ölümsüzdür!”, “Mayıs Şehitleri Ölümsüzdür”, “İbrahim Kaypakkaya Ölümsüzdür” Partizan imzalı şiarlarımızı Gemlik'in belli noktalarına nakşettik.