Anasayfa Güncel Siyonist İsrail Filistin kamplarına saldırdı

Siyonist İsrail Filistin kamplarına saldırdı

Perşembe, 13 Temmuz 2017 10:58
Yazdır PDF

siyonist israil filistinlileri gozaltinaaldi extH.Merkezi: Siyonist İsrail, Filistin kamplarına yaptığı baskınlarda 3'ü Ayide Kampı 2'si Belata Mülteci Kampı olmak üzere 5 Filistinli genci gözaltına aldı.

Batı Şeria'nın güneyindeki Beytüllahim kentinde bulunan Ayide Kampı'na dün öğleden sonra düzenlenen baskında, İsrail askerleri Saddam Abbas, Muhammed Ebu Talal ve Leys Uveys isimli gençleri gözaltına aldı. Gözaltına alınan üç gencin nereye götürüldüğü öğrenilemezken, siyonist İsrail askerlerinin eş zamanlı olarak Beytüllahim'in doğusundaki Hendaze bölgesine de baskın düzenlediği ve bölge halkına sokağa çıkma yasağı getirdiği bildirildi.

Öte yandan İsrail askerlerinin bölgeye çadır kurduğu, arama yaptığı ve tarım arazilerinden birine olduğu bilinmeyen şüpheli şeyler gömdüğü de öğrenildi.

Akşam saatlerinde de Belata Mülteci Kampına baskın yapan İsrail askerleri, Kafer Galil beldesinde iki genci gözaltına aldı. Gençlerin gözaltına alınmasının ardından kampta gerginlik yaşandı.

Koruyucu Güvenlik birimine ait devriyeler Kefer Galil beldesinde bir aracı kuşattı. Koruyucu Güvenlik birimi devriyelerinin Muhammed Evde isimli gençle yanındaki arkadaşını gözaltına alarak hızlı bir şekilde Kefer Galil beldesinden ayrıldığı öğrenildi.

Her ikisi de Belata Mülteci Kampı sakinlerinden olan gençlerin gözaltına alındıkları haberinin duyulmasının hemen ardından bazı gençlerin Belata Mülteci Kampı yakınındaki Kudüs yolunu trafiğe kapattı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü