Anasayfa Güncel Yüksekdağ’dan Erdoğan’a yanıt: “Sözlerini aynen iade ediyoruz”

Yüksekdağ’dan Erdoğan’a yanıt: “Sözlerini aynen iade ediyoruz”

Perşembe, 13 Temmuz 2017 12:18
Yazdır PDF

figen yüksekdağH. Merkezi: Kocaeli Kandıra Hapishanesi’nde tutsak bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, “AKP Genel Başkanı’nı, HDP Eş Genel Başkanı’na ‘terörist’ demeden önce bölgesel ve küresel terör örgütleriyle yaptığı işbirliğinin hesabını vermeye çağırıyoruz” dedi.

 

Erdoğan’ın HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş için “terörist” demesine tepki gösteren Yüksekdağ, Kandıra 1 No’lu F Tipi Hapishanesi’nden yolladığı mesajla “Demirtaş’a yönelik her türlü hakaret halkların iradesine çarpıp dönecektir” dedi.

 

Yüksekdağ’ın açıklaması şöyle:

AKP Genel Başkanı, demokratik siyasetin meşru yollarıyla başa çıkamadığı halkların iradesini hapsederek boğacağını sandı, yanıldı. Şimdi ise bütün dünyaya kendisini ve ülkesini rezil etmek pahasına ucuz ve eğreti yaftalamalarla, hakaretlerle durumu kurtarmaya çalışıyor. Ama görüldüğü gibi daha da batıyor.

 

Selahattin Demirtaş ve HDP, gayrimeşru hale gelmiş siyasi iktidar karşısında meşruiyetin ve haklılığın sembolü olmuştur. Demirtaş 6 milyon insanın iradesidir. Her türlü hakaret ve çamur atma faaliyeti bu iradeye çarpıp dönecektir. Bu saldırı da diğerleri gibi gerçeğin güneşini karartamayacaktır.

 

AKP Genel Başkanı’nı, HDP Eş Genel Başkanı’na “terörist” demeden önce bölgesel ve küresel terör örgütleriyle yaptığı işbirliğinin hesabını vermeye çağırıyoruz. Kendisine sözlerini bizler de aynen iade ediyoruz.

 

Kandıra 1 No’lu F Tipi Hapishanesi’nde tutulan milletvekilleri ve seçilmiş siyasetçiler adına

Figen Yüksekdağ

13 Temmuz 2017


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü