Anasayfa Güncel Herkesi için Adalet ve Özgürlük pikniği

Herkesi için Adalet ve Özgürlük pikniği

Salı, 08 Ağustos 2017 11:17
Yazdır PDF

Herkese Adalet ve Özgürlük Pikniği 1H. Merkezi: Esenkent Kültür ve Dayanışma Derneği, Anadolu’da Yaşam Kooperatifi ve Mayısta Yaşam Kooperatifi 13 Ağustos’ta “Herkesi için Adalet ve Özgürlük” şiarıyla piknik düzenleyecek.

Esenkent Kültür Dayanışma Derneği, Anadolu’da Yaşam Kooperatifi ve Mayısta Yaşam Kooperatifi 13 Ağustos’ta “Herkesi için Adalet ve Özgürlük” şiarıyla piknik düzenleyecek. Piknikte, OHAL ve KHK’lere karşı mücadele edenlerin bir araya geleceğini, mücadele yollarını ve dayanışma yollarının tartışılacağı bir forum yapılacağı duyuruldu.

Kurumlar tarafından yapılan ortak açıklamada, on bir yıldır emekçilerin ve emekçiler içerisinde mücadele yürüten kurumların yaşadıkları olağan üstü durum ve olağan koşulların üstündeki saldırılar nedeniyle pikniklerini, mücadeleleri ile buluşturan bir gündem ile organize edecekleri belirtildi.

 

“Emekçilerin mücadelesi kırılamaz”

Eğitim hakkının her zamankinden daha fazla gasp edildiğine dikkat çeken kurumlar,  barış isteyen akademisyenlerin ve öğretmenlerin üniversitelerden ve okullardan atıldığını söyledi. AKP’nin kendine muhalif gördüğü KESK üyesi kamu çalışanlarını görevden uzaklaştırıldığını belirten kurumlar, iktidarın bombalar yağdırdığı Sur’u şimdi de kentsel dönüşüme tabi tutmak istediğini söyledi. Amed başta olmak üzere Kürt illerinde eğitim için dayanışmayı büyüten Eğitim Destek Evlerinin kapatıldığını kaydeden kurumlar, Nuriye ve Semih’in açlık grevini hazmedemeyip tutukladığını hatırlattı. OHAL’in birinci yılı tamamlanırken emekçilere, örgütlerine, kendi oylarıyla seçtikleri vekillerine, saldırıların arttığını belirten kurumlar, bu denli büyük bir saldırıya rağmen emekçilerin mücadelesinin kırılamadığını ifade etti.

 

13 Ağustos’ta Pazar günü Maltepe Başıbüyük piknik alanına

Bütün bu saldırılara karşı, hayır eylemlerinde ve adalet yürüyüşlerinde bir araya gelindiği gibi dayanışmayla ve birlikte mücadeleyle karşı koyulabileceğinin altını çizen kurumlar, “Düzenleyeceğimiz pikniği saldırılar karşısında bir araya gelmemizin, dayanışmamızı büyütmemizin bir aracı olarak görüyoruz.” dedi. OHAL ve KHK’lara karşı mücadele edenlerin bir araya geleceği, mücadele yollarını ve dayanışma yollarını tartışacağı bir forum yapılacağını söylen kurumlar, herkesi 13 Ağustos Pazar günü Maltepe Başıbüyük, Yeşilçam 5 Nolu piknik alanına çağırdı. 


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 164

Alt Menü