Anasayfa Güncel ESP Sultangazi İlçe Örgütü’ne bomba süsü verilmiş paket ile tehdit

ESP Sultangazi İlçe Örgütü’ne bomba süsü verilmiş paket ile tehdit

Perşembe, 10 Ağustos 2017 12:35
Yazdır PDF

espH. Merkezi: İstanbul’da ESP Sultangazi İlçe binasının önüne tehdit içerikli ve bomba süsü verilmiş bir paket bırakıldı. Paketi incelemek için gelen polis, tutanak tutulmasına izin vermedi.

İstanbul’da Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Sultangazi İlçe Örgütü’nün kapısına bomba süsü verilmiş bir paket bırakıldı.

Sabah saatlerinde parti binasına giden ESP’liler kapının önünde, “ESP teröre desteklerini durdur aksi takdirde biz durdururuz Ülkücü Direniş Teşkilatı (ÜDT)” yazılı paketi buldu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Yöneticisi İlkay Oflaz, olay yerine gelerek polise haber verdi. Oflaz, bir süre sonra akrep tipi iki zırhlı araçla olay yerine gelen polislerin içinde patlayıcı olup olmadığı bilinmeyen paketi rahatlıkla alıp araca fırlattığını anlattı.

 

“ESP paket bıraktığı yere tutanak mı veriyor ki biz verelim?”

Polisin bu tavrına tepki gösterdiklerini söyleyen Oflaz, polisi tutanak tutulsun diye çağırdıklarını ancak onların ‘ilginç’ bir tepki gösterdiğini söyledi:

HDP İl Yöneticisi olduğumu ve bu olayın peşini bırakmayacağımızı söyledim. Derhal tutanak tutulmasını istedim. Polis bana, ‘ESP paket bıraktığı yerlere tutanak mı veriyor sanki biz verelim’ dedi. Güya parmak izi alacaklarmış o yüzden paketi götürdüler.”


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 162 1

Alt Menü