Anasayfa Güncel HDP Diyarbakır Milletvekili Demirel: Binlerce yıllık tarihi ve kültürü yok etmek, her türlü soykırıma uğratmaktır

HDP Diyarbakır Milletvekili Demirel: Binlerce yıllık tarihi ve kültürü yok etmek, her türlü soykırıma uğratmaktır

Cuma, 11 Ağustos 2017 15:21
Yazdır PDF

çağlar demirelH. Merkezi: HDP’nin tutuklu Diyarbakır Milletvekili Çağlar Demirel, Sur’un yıkıma ilişkin başlatılan imza kampanyasına destek mesajı gönderdi.

HDP’nin tutuklu Diyarbakır Milletvekili Çağlar Demirel, Sur ‘un Yıkıma Hayır Platformu’nun başlatmış olduğu “Amed-Sur ortak dünyamızdır, yıkım durdurulsun” imza kampanyasına destek mesajı gönderdi.

 

“Sur ’un tarihi ve kültürel dokusu, halkların can damarıdır”

Demirel gönderdiği destek mesajında, Sur ilçesinin, farklı halkların, inançların, kültürlerin tarih boyunca barış içerisinde bir arada yaşadığı ve aynı zamanda insanlık mirası olarak, kendisini ayakta tutarak bugünlere getirdiğini dile getirdi. Demirel, “Sur ’un tarihi ve kültürel dokusu, halkların can damarıdır. Yıkımlarla binlerce yıllık tarihi ve kültürü yok etmek, aynı zamanda insanları yaşamdan kopartarak her türlü soykırıma uğratmaktır.” dedi.

 

“Mutlaka Kazanacağız”

Halkların yaşam alanlarına müdahale ederek yıkmak ve gasp ederek rant alanlarına dönüştürmenin hedeflendiğini aktaran Demirel, aynı zamanda yapılan yıkımlar ile hafızaların da yok edilmesinin amaçlandığını dile getirdi. Herkesin imza kampanyasına dâhil olması gerektiğine vurgu yapan Demirel, “Sur ‘da yaşanan yıkım politikalarına herkesin dur demesi ve sur halkının onurlu duruşuna ve mücadelesine sahip çıkarak, dayanışmayı büyütmesi gerekir.” dedi.

Sur’un tüm halklar için bir değer olduğunu ve bu değere sahip çıkılması gerektiğini ifade eden Demirel, “Mutlaka Kazanacağız!” diyerek mesajını sonlandırdı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 162 1

Alt Menü