Anasayfa Güncel Ankara’da yapılacak olan Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne polis engeli

Ankara’da yapılacak olan Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne polis engeli

Cuma, 11 Ağustos 2017 15:47
Yazdır PDF

vicdanveadalet nöbti engellemeH. Merkezi: Ankara Mamak’ta bugün başlayacak olan Vicdan ve Adalet Nöbeti polis tarafından engellenerek park kapatıldı.

Ankara Mamak’ta bugün başlayacak olan Vicdan ve Adalet Nöbeti polis tarafından engellenerek park kapatıldı. Parkın kapatılmasının ardından nöbet eylemine gelenler bekleyişlerini sürdürüyor. Bugün Feyzullah Çınar Parkı’nda başlayacak olan Vicdan ve Adalet Nöbeti polisler tarafından kapatıldı.

Her gün saat 13.30 ile 20.00 arasında yapılması planlanan nöbet eylemini engelleyen polis, Ankara Valiliği’nin bir aylık eylem ve etkinlik yasağını gerekçe gösterdi. Parka çadır kurulmasına izin vermeyen polis, nöbet için gelen görevlilerin ve vatandaşların parka girişini engelledi. Parka alanına gelen CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, parkın açılması için girişimlerde bulunduktan sonra Ankara Valisi ile görüşmek üzere park alanından ayrıldı.

 

Nöbet eylemi parkın dışındaki kaldırımlarda sürüyor

Evrensel gazetesine konuşan HDP Ankara İl Yöneticisi Mahmut Emin Avcı, emniyetin önce sadece HDP üyelerinin ve milletvekillerinin alınacağının söylediğini belirtti. Ancak sürekli bu kısıtlamanın arttığına dikkat çeken Avcı, “Ardından sadece HDP yöneticileri ve milletvekillerini alacaklarını söylediler. Şimdi de eş başkanlardan yalnızca birini alabileceklerini söylüyorlar. Burada bir korku var. Türkiye genelinde olduğu gibi. Bu korku beraberinde devlet terörünü getiriyor” dedi. Polisin parkta izin vermediği nöbet eylemi, parkın dışındaki kaldırımlarda sürüyor.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 162 1

Alt Menü