Anasayfa Güncel 258’inci gününde Yüksel direnişi sürüyor

258’inci gününde Yüksel direnişi sürüyor

Pazar, 13 Ağustos 2017 14:03
Yazdır PDF

yukselde 258 gunH. Merkezi: “Nuriye ve Semih işe geri alınsın” diyerek sürdürülen eylemler 258’inci gününde de sürdü. Eylemcilere saldıran polis pankartı yırtıp, eylemcileri alandan çıkardı.

KHK ile işlerinden ihraç edildikleri için Yüksel Caddesi’nde “İşimizi geri istiyoruz” eylemine başlayan ve daha sonra bu eylemi açlık grevine çeviren eğitimciler Nuriye Gülmen ile Semih Özakça’nın eylemi, kendileri tutsak edilseler de sürdürülüyor.

 

Kalkanlarla ittiler, Nuriye ve Semih ismini parçaladılar

Nuriye ile Semih’in açlık grevi eylemi 158’inci gününe girerken, Ankara Yüksel Caddesi’nde 258’inci güne giren “İşimizi geri istiyoruz” eylemine yine polis saldırdı. Konur Sokak’ta bir araya gelen ve İnsan Hakları Anıtı önüne gitmek isteyen grubun önünü kesen polis, geçişlerine izin vermedi. “Nuriye ve Semih işe geri alınsın” pankartı açan grup, sık sık “Nuriye, Semih yalnız değildir” ve “Yaşasın açlık grevi direnişimiz” sloganları attı.

Polis, Ankara Valiliği’nin almış olduğu “eylem yasağı” kararını anons ederek, kitlenin dağılmasını istedi. Sloganlarını sürdürerek çevik kuvvet kalkanlarının önünde bekleyişini sürdüren kitleyi polis bir kez daha zor kullanarak sokağın sonuna kadar itti. Bu sırada bazı polislerin Gülmen ve Özakça’nın isimlerinin yer aldığı pankartı dahi parçaladığı görüldü. 

Meşrutiyet Caddesi’nin sonuna kadar polislerce sürüklenen kitle, sloganlar eşliğinde dağıldı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 162 1

Alt Menü