Anasayfa Güncel Devrimci Parti ve Dev-Güç’ten tutuklamalara ilişkin basın açıklaması

Devrimci Parti ve Dev-Güç’ten tutuklamalara ilişkin basın açıklaması

Cuma, 06 Ekim 2017 10:50
Yazdır PDF

DEVRİMCİPARTİ DEVGÜÇ AÇIKLAMAİstanbul: Antalya’da 22 DEV-GÜÇ üyesinin evlerine yapılan baskınla gözaltına alınarak, tutuklanmalarına ilişkin, DEV-GÜÇ ve Devrimci Parti İHD’de ortak basın açıklaması gerçekleştirdi.

16 Eylül günü Antalya’da 22 DEV-GÜÇ üyesinin evlerine yapılan şafak operasyonuyla gözaltına alınarak, tutuklanmalarına ilişkin DEV-GÜÇ ve Devrimci Parti İHD İstanbul Şubesi’nde ortak basın açıklaması gerçekleştirdi. SGDF ve Öğrenci İnisiyatifi’nin de katıldığı basın açıklamasına, “Baskılarla, gözaltılarla, tutuklamalarla bizleri

bitiremezsiniz” pankartı asıldı.

 

“Bitireceğiz diyorlar. Bitiremeyecekler”

İlk olarak Devrimci Parti adına söz alan Emre Aykulteli, mücadelenin hiçbir zaman, hiçbir koşulda bitmeyeceğine vurgu yaptı. Mücadeleyi her yerde devam ettireceklerinin sözünü veren Aykulteli, “Mücadele bir noktada durdurulabilecek bir şey değil. Bitireceğiz diyorlar. Bitiremeyecekler” dedi.

 

“Sesimizi çıkarmaya, mücadele etmeye devam edeceğiz”

Aykulteli’nin ardından SGDF adına söz alan Ali Deniz, devletin, egemenlerin, AKP’nin büyük bir kriz içinde olduğunu söyledi. Deniz, “Bu krizi aşmanın yolu olarak toplumsal muhalefeti susturmak istiyorlar. Bütün saldırı biçimlerini kullanıyorlar” dedi. Bir bütün olarak gazetecilerin, devrimcilerin ve son bir yıl içinde SGDF’ye yönelik de operasyonlar olduğunu kaydeden Deniz, bu saldırıları muhalif sesi susturmanın bir biçimi olarak kullanıldığını belirtti. Deniz, son olarak “Sesimizi çıkarmaya, mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Bitiremeyecekler, mücadele etmeye devam edeceğiz

Öğrenci İnisiyatifi adına söz alan Emre Sarıgül, Bizi bitiremeyecekler. Bizde onlarda olmayan bir şey var. Biz yenilirsek tekrar ayağa kalkar, devam ederiz. Ama diktatörler yenilirse sonu olur. Biz mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

“En büyük korkusu gerçekler, en büyük yanılgısı durdurulabileceğimiz olmuştur”

Basın açıklamasının kurumlar adına okuyan Tütem Akkum, 80 milyon insanın AKP’nin faşizm uygulamalarıyla karşı karşıya olduğuna dikkat çeken Akkum, eşitlik, özgürlük, adalet için mücadele edenlerin, direnenlerin, bugün tıpkı Nuriye ve Semih gibi, HDP-CHP milletvekilleri gibi, Cumhuriyet Gazetesi yazarları ve çizerleri gibi tutsak olduklarını belirtti. Devrimcilerin durdurulmaya ve bitirilmeye, hak ve hukuk mücadelesinin engellenmeye çalışıldığını kaydeden Akkum, “Siyasi soykırım operasyonları dâhilinde, geçtiğimiz hafta Antalya merkezli yapılan ev baskınlarında 22 yoldaşımız gözaltına alınmış, bir çoğu gözaltına alınırken darp edilmiştir. Yine geçtiğimiz günlerde Ankara’da birçok Dev Güç’lünün ve eski üyelerimizin evleri basılmış ve evlerinde bulunanlar gözaltına alınmıştır. Dev Güç’lü bir yoldaşımız da gözaltına alınırken darp edilmiştir. Antalya’da gözaltına alınan 22 yoldaşımızdan 10’u tutuklanırken diğer yoldaşlarımız adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır” dedi. Ankara’da ise gençliğin şafak operasyonları, ev baskınları, gözaltılar, darplar, tutuklamalar ve katliamlarla durdurulmaya çalışıldığını dile getiren Akkum “En büyük korkusu gerçekler, en büyük yanılgısı durdurulabileceğimiz olmuştur. Ancak yanılıyorlar, bizi durduramayacaklar!” diyerek basın açıklaması son buldu.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 162 1

Alt Menü