Anasayfa Güncel “Selami Keleş serbest bırakılsın“

“Selami Keleş serbest bırakılsın“

Cumartesi, 07 Ekim 2017 14:10
Yazdır PDF

289 f oturumu

İstanbul: İHD İstanbul Şubesi Hapishaneler Komisyonu hasta tutsakların durumuna dikkat çekmek için her hafta düzenlediği F oturumunun 289. gerçekleştirdi.

İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi Hapishaneler Komisyonu hasta tutsakların durumuna dikkat çekmek için her hafta düzenlediği F oturumunun 289. gerçekleştirdi. İnsan hakları savunucuları Düzce T Tipi Hapishanesi’nde tutsak bulunan Selami Keleş için özgürlük istedi. “Hasta mahpuslar serbest bırakılsın”, “Selami Keleş serbest bırakılsın”, “Tecrit öldürür dayanışma yaşatır”, “‘Tecrit öldürüyor’ F Tipi hapishaneler kapatılsın” pankartları açıldı. “Selami Keleş serbest bırakılsın”, “Tedavi haktır engellenemez”, “Susma suça ortak olma”, “Kelepçe işkencesine son”  sloganları atıldı. İHD İstanbul Şubesi Hapishaneler Komisyonu adına basın açıklamasını Emine Küçükbumin okuyarak, “F Tipi hapishanelerinde uygulanan ağır tecridin, tüm tutuklu ve hükümlülerin sağlığını bozduğu ve sağlığa erişim hakkı çeşitli gerekçelerle ertelenerek düzenli tedavileri yapılmayan mahpuslara şimdi de OHAL uygulamaları dayatılarak tedavileri engellenmektedir” dedi.

 

“Gerekli tedavi yapılmıyor”

Selami Keleş’in annesi Güzel Keleş, altı yıldır tutsak olan ve bir yılı aşkın süredir hastalığına teşhis konulmadığını, oğlunun tutuklandıktan sonra hastalandığını belirtiyor.  Güzel Keleş, oğlunun birkaç kez hapishanede kalp krizi geçirdiğini, birkaç kez hastaneye götürüldüğünü gün geçtikçe mum gibi eridiğini ve gerekli tedavinin yapılmadığını ifade ediyor. Anne Keleş oğlunun kendisini telefonla aradığında konuşmakta zorluk çektiğini, pek çok yere başvuru yapmasına rağmen olumlu sonuç alamadıklarını belirtti.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 162 1

Alt Menü