Anasayfa Güncel “Oğlum haklı” diyen ve yerlerde sürüklenen Kezban Ana’ya da soruşturma!

“Oğlum haklı” diyen ve yerlerde sürüklenen Kezban Ana’ya da soruşturma!

Pazar, 08 Ekim 2017 12:44
Yazdır PDF

veli sacilikin annesine sorusturmaH. Merkezi: KHK ile işten çıkarılan ama direnişe devam eden Veli Saçılık’ın yerlerde sürüklenen ve polis şiddetine maruz kalan annesi Kezban Saçılık’a da “muhalefet” soruşturması açıldı!

OHAL kapsamındaki KHK ile işinden edilen Veli Saçılık’ın 13 Haziran’da yaptığı eyleme destek veren ve burada yerlerde sürüklenerek devlet şiddetine uğrayan annesi 70 yaşındaki Kezban Saçılık’ın da aralarında bulunduğu 7 kişi hakkında “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununa Muhalefet” gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

 

“Dokunmaya kıyamadığım oğlumu onlar yerde sürüklüyorlar”

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hakkında soruşturma başlattığı Kezban Saçılık, Hürriyet gazetesinden Mesut Benli Hasan Benli’ye o gün yaşadıklarına ilişkin olarak, “Veli’yi yere düşürdüler. Hepsi birden saldırdı. Veli, yere düştükten sonra dayak yemesini engellemek için araya girip üstüne kapanacaktım. O anda polislerden birisi, dönüp gözüme gaz sıktı. Gözümü açamadım, yere düştüm. Başıma da vurmuşlar” dedi.

Oğlunun işine iade edilmesi için yaptığı eylemlerde polis şiddetine maruz kaldığını da belirten Kezban Saçılık, “Oğlum haklı. Hırsızlık etmedi, devleti soymadı. Oğluma yapılanları görünce dayanamıyorum. Sanki o plastik mermiler bana gelse daha iyi diyorum. Dokunmaya kıyamadığım oğlumu onlar yerde sürüklüyorlar. Bir anne o anda ne hissedebilir? Canım çok acıyor o anlarda” sözleriyle tepkisini dile getirdi. 


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 162 1

Alt Menü