Anasayfa Güncel ABD’den TC’ye vize ambargosu

ABD’den TC’ye vize ambargosu

Pazartesi, 09 Ekim 2017 12:22
Yazdır PDF

vize uygulaması ekonomiyi vvurduH.Merkezi: ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, “Türkiye’den yapılan vize başvurularının süresiz olarak durdurulduğunu” açıkladı. Misilleme kararı alan Türkiye, ABD’nin açıklamasında yer alan ifadelerin birebir aynısının kullanıldığı bir açıklama ile ABD’den yapılacak vize başvurularını askıya alındığını duyurdu. ABD vatandaşları Türkiye’ye seyahat etmek için e-vize veya sınırda vize uygulamasına başvuruyorlardı. 

ABD Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada isim vermeden ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuzun tutuklanması işaret edilirken “Yaşanan olaylar, ABD Hükümeti’ni, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ne ABD Misyonu’nun tesisleri ve personelinin güvenliğine ilişkin taahhütlerini yeniden değerlendirmek zorunda bırakmıştır” ifadelerine yer verildi.

Büyükelçiğin Twitter hesabından paylaşılan mesajda “ABD Büyükelçiliği bu değerlendirme sürecinde konsolosluklarımıza gelen ziyaretçi sayısını en aza indirmek amacıyla vize başvurularının askıya alınmıştır” denildi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 162 1

Alt Menü