Anasayfa Güncel QSD: Şehidimizin cenazesine yapılan saldırı barbarlıklarının belgesidir

QSD: Şehidimizin cenazesine yapılan saldırı barbarlıklarının belgesidir

Perşembe, 08 Şubat 2018 11:29
Yazdır PDF

QSD JTIN TIRK BI GI DIKIN 620x364H. Merkezi: Demokratik Suriye Güçleri (QSD), Türk devletine bağlı DAIŞ-El Nusra devşirmesi çeteleri QSD arasında Qestel Cindo’da yaşanan çatışmalarda şehit düşen savaşçılarının cenazesine yönelik saldırılara ilişkin açıklama yaptı.

QSD açıklamasında daha önce YPJ savaşçısının cenazesine yapılan saldırı ve bir sivile işkence edildiği anların yer aldığı görüntüleri hatırlatarak, cenazelere yapılan saldırıların bilinçli bir şekilde yapıldığını belirtti ve Türk devleti ile çete gruplarının insanlık değerlerini ve kanunları çiğnediğini söyledi.

 

QSD açıklaması şöyle:

Her gün işgalci Türk ordusu ve çete gruplarının cenazelere saldırdığı anların görüntülerinin yer aldığı videolar ortaya çıkarak işgalci ordu ve çetelerinin vahşeti belgeleniyor.

Bir süre önce tüm dünya sosyal medya üzerinde yayınlanan YPJ savaşçısının cenazesine yönelik saldırıyı, yine evinden kaçırılan sivile yapılan işkence görüntülerini şaşkınlıkla izledi. Ezaz beldesinden ortaya çıkan yeni bir videoda bir YPG savaşçısının cenazesine saldırılıyor. İşgalci Türk ordusu ve çetelerinin gerçek barbarlık yüzünü ortaya çıkaran bu videolar, cenazelere saldırıların bilinçli bir şekilde yapıldığını gösteriyor.

Hiçbir zaman geri adım atmayan ve sonun kadar direnişi seçen savaşçılarımızdan Ehmed Mıhemed Henan (Amed), Qestel Cındo köyünde sergilenen kahramanca direnişin ardından şehadete ulaşmıştır.

Demokratik Suriye Güçleri olarak çetelerin şehitlerimizin cenazelerine yönelik saldırılarının hiçbir zaman savaşçıların kahramanlığını azaltmayacağını belirtiyoruz. Bu görüntüleri devrim iddiasında olan terör gruplarının gerçek yüzünü görmeleri için tüm dünyaya sunuyoruz.

Uluslararası devlet ve insan hakları örgütlerinin bu insanlık dışı saldırılar karşısındaki sessizlikleri varlık gerekçelerini şüpheye düşürmektedir. Türk devleti ve bağlı terör grupları bütün insanlık değerlerini ve kanunlarını çiğnemektedir.”