Anasayfa Güncel Amed’in 3 ilçesinde sokağa çıkma yasağı

Amed’in 3 ilçesinde sokağa çıkma yasağı

Cuma, 02 Mart 2018 16:22
Yazdır PDF

mrk-06-02-2018-koy-yasakH. Merkezi: Amed’in Lice, Hani ve Kocaköy ilçelerine bağlı 115 köy ve mezrada sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada yasağın gerekçesinin bölgede düzenlenecek askeri operasyonlar olduğu belirtildi.

Yasağın saat 00.06’da başladığı ve ikinci bir duyuruya kadar geçerli olduğu kaydedildi.

Yasak şu köy ve mezraları kapsıyor: Kocaköy ilçesine bağlı Şaklat, Boyunlu ve Yazıköy köyleri ile Gökçe, Eldeğmez ve Varlık mezraası.

Hani ilçesine bağlı Kırım, Gömeç, Soylu, Yayvan Köyleri ile Veziri, Aka, Çağıl, Karmen, Ovalı ve Mazılı mezrası.

Lice ilçesine bağlı Örtülü, Akçabudak, Ulucak, Saydamlı, Kılıçlı, Yorulmaz, Baharlar, Üçdamlar, Bayırlı, Yamaçlı, Kıralan, Dernek, Gürbeyli, Kıpçak, Kıyıköy, Sığınak, Çıralı, Arıklı, Çağdaş, Dibekköy, Yolçatı, Budak, Dallıca, Türeli, Güçlü, Gökçe, Serince, Kayacık, Ortaç, Yalaza, Bağlan, Kabakaya, Kutlu ve Oyuklu köyleri ile Vilu, Arpacık, Kayadere, Sivritepe, Hevsel, Kilimli, Dokuzkat, Dergan, Mahmudan, Mahmutlu, Taktakülek, Ballıca, Yeniyazı, Hij, Alıçlıyayla, Gözeli, Kaynaktaşı, Aliyan, Abdurrahmanağa, Gegogozer, Bilgin, Körtan, Körha, Seyrek, Sağlık, Koçmarin, Yaka, Sumaklı, Mehmedil, Gönen, Kumımirza, Muradiye, Yeşilburç, Muradiye, Konuklu, Ahmetbey, Gucik, Kola, Zıraht, Acımeşe, Mengüsü, Hacıhüseyin, Navaladiriş, Dingil, Hevselbey, Puneyn, Çalıbükü, Kijikbadem, Dablo, Ayşe, Kuruca, Kolbağı, Kalkanlı, Sınır, Alataş, Bakanlar, Beğendik, Hacıcemil, Çaylarbaşı, Göçer, Esenli, Varlık, Kerpiçören ve Pınar mezrası.