Anasayfa Güncel Edremit kayyumundan öğretmenlere, “muhbirlik yapın”

Edremit kayyumundan öğretmenlere, “muhbirlik yapın”

Pazartesi, 05 Mart 2018 12:08
Yazdır PDF

97f3442a-40ec-44de-930f-c9d00ca48b7dGwnZTj1qH. Merkezi: Van’ın Edremit ilçesine atanan kayyum Atıf Çiçekli öğretmenlerin muhbirlik yapması için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yazı gönderdi, işbirliği yapacak öğretmenlerin ödüllendirileceği belirtildi.

Öğretmenlere muhbirlik talimatı gönderen kayyum Çiçekli, PKK ile bağlantılı görülen kişilerin bildirilmesini istedi. ANF’nin haberine göre, kayyum Çiçekli’nin gönderdiği yazı şöyle;

1- PKK terör örgütüne müzahir olduğu değerlendirilen kişilerin var olduğu mahalleler başta olmak üzere ilçemiz genelinde Müdürlüğünüz bünyesindeki tüm personeller ‘Öğretmen, okul müdürü, müdür yardımcısı ve idari personel asli görevi olan eğitim öğretim faaliyetlerinden daha fazla gayret ve özenle yaparak, terör örgütü ve uzantılarının vatandaşlarımıza verdiği zararı telafi edecek çalışmalarla bunları fotoğraflandırmalı ve tarihlendirerek arşivlemeli.

2- Okul Müdürü ve müdür yardımcılarının yapılan bu hane ziyaretlerinde mümkün olduğunca öğretmenlere eşlik etmeleri, okul aile birliğini ve gerek görüldüğü durumlarda mahalle muhtarlarını da bu çalışmalara katarak işbirliğini sağlamaları ve okul bazında gerekli takibi yapmaları…

3- Müdürlüğünüzde görevli idari personel tarafından bu talimatların sağlanması ve yapılacak denetimlere konu edilmesi hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerekmektedir.

Kaymakam Çiçekli, öğretmenlerin söz konusu talimatları doğrultusunda personel performans değerlendirilmesi yapılacağını, talimatları yerine getiren personelin ödüllendirileceğini, hane ziyaretlerinde ailelere küçük hediyeler götürülmesi gerektiğini özellikle vurguladı.

Çiçekli, ayrıca her öğretmenin çalışmalarını aylık raporlar halinde de kendisine sunum yapılmasını istedi.