Anasayfa Kadın Kadınlar şiddete karşı Hamburg sokaklarındaydı

Kadınlar şiddete karşı Hamburg sokaklarındaydı

Cuma, 02 Aralık 2016 12:31
Yazdır PDF

25 kasimda hamburg eylemiAlmanya: 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü nedeniyle Hamburg’ta örgütlü bulunan yerli ve göçmen bazı kadın örgütlenmeleri tarafından bir miting organize edildi.

Hamburg’un merkezi tren istasyonunda yapılan mitinge Yeni Kadın, Kızıl Kadın Komite Hamburg, Rojbin Kadın Meclisi, Almaya Marksist-Leninist Parti, Frauenverband Courage e.V ve Demokratik Kadın Hareketi gibi kadın kurumları katıldı. Mitingde 25 Kasım’ın tarihiyle birlikte günümüzde kadınların karşı karşıya kaldığı şiddet ve baskılar üzerine konuşmalar yapıldı. Hamburg Yeni Kadın’da Yeni Kadın’ın merkezi olarak çıkardığı bildirilerin dağıtımıyla birlikte, miting alanında da okudu.

Yine ATİF Hamburg Halk Oyunları Ekibi tarafından Almanya’da tutuklu bulunan Yeni Kadın Merkez Yürütme Üyesi Dr. Banu Büyükavcı’nın resminin yer aldığı tişortlar giyilerek bir gösteri gerçekleştirdi. Bu gösteri katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi ve büyük alkış aldı. Oldukça soğuk bir havada yaklaşık iki saat süren miting ortak mücadele çağrısı yapılarak son buldu.