Anasayfa Kadın Kadın tutsaklar Silivri’den Kandıra’ya sürgün edildi

Kadın tutsaklar Silivri’den Kandıra’ya sürgün edildi

Salı, 13 Aralık 2016 10:20
Yazdır PDF

resmiye ve denizH. Merkezi: Yeni Demokrat Kadın sitesinde yer alan bilgiye göre sayısı bilinmeyen kadın tutsağın Silivri Hapishanesi’nden Kandıra’ya sürgün edildiği belirtiliyor. Tutsaklar arasında daha önce burayı “erkek hapishanesi” olarak değerlendiren ve yaşadıkları tacizi anlatan Resmiye Vatansever ve Deniz Tepeli de var.

 

Haber şu şekilde:

Silivri Hapishanesi’nde yine sürgün sevk vardı. Sayısı bilinmeyen kadın tutsaklar, apar topar Kandıra 1 No’lu F Tipi Hapishanesi’ne sürgün edildi.

Sürgün edilen kadın tutsaklar arasında olan TKP/ML dava tutsakları Resmiye Vatansever ve Deniz Tepeli yakın bir zamanda tutuldukları Sincan Kadın Hapishanesi’nden Silivri’ye sürgün edilmiş, henüz bu sürgünün üzerinden çok kısa bir zaman geçmesine rağmen bu kez de Kandıra 1 No’lu F Tipi Hapishane’ye sürgün edilmiş oldular.

İsmine ulaşabildiğimiz, sürgün edilen diğer kadın tutsaklar şu şekilde: Aysu Baykal, Yasemin Karadağ, Sultan Işıklı, Zeynep Karakoç, Derya Taşkıran, Menekşe Tosun.

 

“Silivri’de taciz var” demişlerdi!

Vatansever ve Tepeli, daha önce bizlere gönderdikleri mektuplarda Silivri Hapishanesi’nin erkek aklıyla ve erkek tutsaklara göre dizayn edildiğini yazmış, burada kaldıkları sistematik tacizi cesurca paylaşarak Silivri’nin kadın tutsaklara cinsel işkence uyguladığını ifade etmişlerdi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü