Anasayfa Kadın “Hayır Diyen Kadınlar”dan Kadıköy’de bildiri dağıtımı

“Hayır Diyen Kadınlar”dan Kadıköy’de bildiri dağıtımı

Cuma, 10 Şubat 2017 12:39
Yazdır PDF

ist-08-02-2017-hayir-diyen-kadinlar-3İstanbul: Yeni Demokrat Kadın’ında içerisinde bulunduğu Hayır Diyen Kadınlar, KHK’larla işten atılan Betül Celep’in direnişine destek vermek için Kadıköy Khalkedon’da dayanışma ziyaretinde bulundu. Sonrasında kadınlar bildiri dağıtımı gerçekleştirdi.

KHK’larla (Kanun Hükmünde Kararname) ile işinden ihraç edilen Betül Celep, 17 gündür Kadıköy Khalkedon Meydanında oturma eylemi yapıyor. İşini geri alana kadar direneceğini belirten Betül Celep’e Hayır Diyen Kadınlar dayanışma ziyareti gerçekleştirdi.  Eylemde  “Yaşasın kadın dayanışması”, “KHK’lara karşı kadınlar direnişte” , “Direne direne kazanacağız”, “Susmuyoruz, korkmuyoruz itaat etmiyoruz” sloganları atılırken Hayır Diyen Kadınlar adına da Gülseren Pusatlıoğlu şöyle konuştu: Biz Hayır Diyen Kadınlar olarak Betül ve ihraç edilen arkadaşlarımızla dayanışma göstermek için buradayız. Bugün 330 akademisyen, bilim insanları, öğretmenler ihraç edildi. Topyekûn bir tasfiye yaşıyoruz. İhraç edilen herkesle dayanışma içinde olacağız” dedi. KHK’larla işten atılan Betül Celep ise dayanışma için ve direnişine ortak olmaya gelenlere şöyle sesşendi.  “Bugün burası hiç boş kalmadı. Bu zulme ortak olmak istemeyen birçok kadın arkadaşımız desteğe geldi. Burada ki bu muhteşem kadınlar kazanacağımızın mesajını veriyor. Şuan sessiz kalan KHK mağdurlarının sesiyiz. Direnişle kazanacağız, iyi ki varız” diye konuştu.

 

ist-08-02-2017-hayir-diyen-kadinlar-6“KHK’larla işten atılmalara HAYIR”

Oturma eylemini hafta içi her gün burada buluşacaklarını ifade ederek ayrılan kadınlar ardından bildiri dağıtımı gerçekleştirdi. “Cinsiyetçiliğe, Homofobiye, Transfobiye, Haksız tahrik indirimlerine, tacize-tecavüze, savaşa sürülmeye, işsizliğe, KHK’larla işten atılmalara HAYIR” sloganları atan kadınlar “Biz kadınlar evden meclise, üniversitelerden iş yerlerimize, her alanda, tek adam yönetimine bir kez daha, hep birlikte “HAYIR” diyoruz. Biz kadınlar yıllardır farklı tarihler, yerler, diller, şehirlerde “elinin hamuruyla, yapamazsın, edemezsin, kır dizini oturdemelere, ötelenmelere, yok sayılmaya ‘HAYIR’ dedik” ajitasyonlarıyla Kadıköy sokaklarını dolaşarak yaklaşan referandumda HAYIR deme çağrısında bulundu.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü