Anasayfa Kadın Amed'de kadınlara polis saldırısı

Amed'de kadınlara polis saldırısı

Çarşamba, 01 Mart 2017 22:52
Yazdır PDF

amed kadınlara saldırıH. Merkezi: 8 Mart yaklaşırken, bir yandan eylemler ve basın açıklamaları sürüyor diğer yandan ise bu eylemlere ve hazırlıklara polis saldırısı gerçekleşiyor.

Saldırının adresi bu kez Amed oldu. KESK, DİSK ve TMMOB üyesi kadınlar Amed'de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla AZC Plaza önünde bugün (28 Şubat) biraraya geldi. Plaza önünde açıklama yapmak isteyen kadınlar çok sayıda polis tarafından ablukaya alınırken eyleme OHAL gerekçesiyle izin verilmedi. Açıklamaya izin verilmemesi üzerine oturma eylemine geçen kadınlara polis saldırdı, darp eşliğinde gözaltı yaptı.

Yaşanan polis saldırısında Arin Zümrüt, Arzu Koç, Derya Göngür ve Bahar Ulu isimli kadınların darp edilerek gözaltına alınmasının ardından, gözaltına alınan arkadaşlarının serbest bırakılmasını isteyen kadınlar, uzun süre alanda kaldıktan sonra SES şube binasına geçti.

Burada açıklama yapan kadınlar adına konuşan Eğitim Sen Diyarbakır 2 No’lu Şube Eş Başkanı Saliha Zorlu, “Gözaltına alınan arkadaşlarımız bu akşam derhal serbest bırakılmalıdır” dedi.

İlk kez gözaltına alınmadıklarını belirten Zorlu, “Biz kadınlar bu ülkenin önüne demokrasiyi koymak için büyük mücadele veriyoruz. Ama devlet bizim yapmak istediğimiz tüm eylemleri illegalleştirmek için her şeyi yapıyor ve kadınları sahadan uzaklaştırmak istiyor” dedi.

(Kaynak: DİHABER)

 

 

 


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü