Anasayfa Kadın Mersinli kadınlar HAYIR’larıyla şenlikteydi

Mersinli kadınlar HAYIR’larıyla şenlikteydi

Pazartesi, 06 Mart 2017 14:41
Yazdır PDF

IMG 20170305 WA0023Mersin: 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Mersin Kadın Platformu’nun düzenlediği Kadın Şenliği Mersinli kadınların katılımıyla gerçekleştirildi.

Kadın Platformu bileşenleri ve bir çok kadının katıldığı şenlikte platform adına basın açıklaması okundu. Açıklamada, Kürdistan’da yaşanan katliamlara ve 8 Mart gününün önemine değinildi. Kadınların birlikte daha güçlü olduğu ve Diktatörlük referandumuna hep birlikte güçlü bir “HAYIR” denileceğinin altı çizildi.

“Faşizmin postalları, özgür kadın ruhunun direncinde yok olmaya mahkumdur”

Basın açıklamasının ardından şiir dinletisiyle şenliğe devam edildi. Şiir sonrasında Mersin Kadın Platformu bileşenlerinden temsilciler kısa kısa 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ve neden “HAYIR” denilmesi gerektiğine dair konuşmalar yaptılar. Yeni Demokrat Kadın (YDK) aktivistlerinin de katıldığı konuşmada YDK adına, “Faşizmin postalları, özgür kadın ruhunun direncinde yok olmaya mahkumdur” denildi. Bileşen konuşmalarının ardından şenlik LGBTİ korosu şarkılarıyla devam etti. Son olarak halaya duran kadınlar şenliği sloganlar ve zılgıtlarla sonlandırdı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü