Anasayfa Kadın Mersin’de 8 Mart engellenmek istendi

Mersin’de 8 Mart engellenmek istendi

Perşembe, 09 Mart 2017 13:17
Yazdır PDF

gece yuruyus mersinMersin: 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nden birçok ilde düzenlenen Feminist ece Yürüyüşü Mersin’de polis tarafından engellendi.

Valiliğin OHAL’i bahane ederek iki kere reddettiği yürüyüş talebinin ardından kadınlar tüm yasaklamalara rağmen yürüyüş çağrısı yaptı. Forum Avm önünde buluşuldu fakat polis tarafından yürüyüş yapılması engellenmek istendi. Bunun üzerine kitlenin bir kısmı direk Barış Meydanı’na geçerken bir kısım kadın ise yapılanın kadın mücadelesine ve 8 Mart’a baskı olduğunu, kadınlardan korkulduğunun en büyük kanıtı olduğunu belirterek yürümekte diretti. Bunun üzerine geri adım atan polis kalan kadınların toplu şekilde yürümesine izin vermek zorunda kaldı. Yol boyunca tacizlere devam eden polis gösterilen iradeyle yürüyen kadınların peşinden koşturmak zorunda kaldı. Yürüyen kadın kitlesi Barış Meydanı’na sloganlar ve zılgıtlarla girdi.

Barış Meydanı’na varan kadınlar; halaylar, zılgıtlar, roman havaları ve dayanışmayla 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 164

Alt Menü