Anasayfa Kadın Wan'da kayyum tarafından 53 kadın işten atıldı

Wan'da kayyum tarafından 53 kadın işten atıldı

Cuma, 10 Mart 2017 17:06
Yazdır PDF

Wan27da kayyum tarafından 53 kadın işten atıldıH. Merkezi: Wan Büyükşehir Belediyesi Rojin Kadın Yaşam Merkezi'nde çalışan 53 kadın 8 Mart sonrası kayyum tarafından işten atıldı.

Kayyum atanmasının ardından yüzlerce memur, işçi ve sözleşmeli çalışanın işine son veren Wan Büyükşehir Belediyesi'nde kıyım sürüyor. Daha önce Kadın ve Aile Politikaları Daire Başkanlığı'nı kapatarak, Kültür Daire Başkanlığı'na bağlayan kayyum, ardından DBP'li Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan bölgenin en büyük Kadın Sığınma Evi'ni kapatmıştı. Hızını alamayan kayyum, belediyede sözleşmeli, işçi ve memur olarak çalışan onlarca kadının işine de son vermiş, sözleşmelerini de iptal etmişti.

 

Mahalleli kadınların üretim yaptığı atölye de kapatıldı

Kayyumun son icraatı ise kadınların talebiyle 4 yıl önce DBP'li Wan Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılarak hizmete açılan Rojin Kadın Yaşam Merkezi'nin içini tamamen boşaltmak oldu. Daha önce merkezde çalışan 3 sözleşmeli kadının sözleşmelerini fesheden kayyum, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nün hemen ertesi günü 53 kadın işçinin ihalesini de iptal ederek, işlerine son verdi. Böylece, yaklaşık 70 kadının çalıştığı Kadın Yaşam Merkezi'nde hiçbir çalışan kalmazken, mahalleli kadınların üretim yaptığı atölye de kapatıldı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 164

Alt Menü