Anasayfa Kadın MLKP savaşçısı Medine Özmez (Roza Rênas) şehit düştü

MLKP savaşçısı Medine Özmez (Roza Rênas) şehit düştü

Cumartesi, 08 Nisan 2017 16:39
Yazdır PDF

medine ozmezH. Merkezi: MLKP Hüseyin Demircioğlu Akademisi Komutanlığı, savaşçısı Medine Özmez’in (Roza Rênas) ölümsüzleştiğini açıkladı. Açıklamada, “Yoldaşımız 20 Mart 2017 tarihinde devrimci savaş hazırlığı sürecinde ölümsüzleşti. Newroz’un öngününde ve tarihi bir mekanda 21 yaşında Amed doğumlu Kürdistanlı genç komünist kadın savaşçımızı sonsuzluğa uğurladık” ifadeleri yer aldı.

Özmez’in 20 Mart 2017 tarihinde devrimci savaş hazırlığı sürecinde ölümsüzleştiği duyurulan açıklamada “Partimizin, Komünist Kadın Örgütümüzün (KKÖ), Komünist Gençlik Örgütümüzün (KGÖ) üyesi Roza Rênas (Medine Özmez) yoldaşımız 20 Mart 2017 tarihinde devrimci savaş hazırlığı sürecinde ölümsüzleşti. Newroz’un öngününde ve tarihi bir mekanda 21 yaşında Amed doğumlu Kürdistanlı genç komünist kadın savaşçımızı sonsuzluğa uğurladık” denildi.

 

“Rozamızın gülüşünü halkın gülüşü yapmak boynumuzun borcu”

Roza’nın bu özgür coğrafyaya gelmesinde üç kimliği de belirleyici rol oynadı. Ulusal, cinsel, sınıfsal sömürü ve zulümle çocuk yaşta tanıştı. Sömürgeciliğe, faşizme ve erkek egemen sisteme karşı her geçen gün biriken öfkesi, Pirsus’da (Suruç) 33 yoldaşımızın, faşist AKP ve DAİŞ çetelerince katledilmesinden hemen sonra devrimci bir hesap sorma bilincine dönüştü” denilen açıklamada Özmez’in MLKP-KGÖ’nün kararı doğrultusunda ve KGÖ adına gönüllü olarak özgür alanlara geçtiği belirtildi.

Rojava devrimini savunmak için devrimin topraklarında savaştığına vurgu yapılan açıklama “Bulunduğu her alanda, aldığı her görevde kendini ortaya koyuşu kadar komünist yoldaşlığı ve mutlu devrimciliği ile öne çıktı. Devrimci feda kuşağının bir neferi olarak bizlere düşlerini, özlemlerini ve gülüşünü bırakarak ölümsüzleşti. Düşlerini gerçek kılmak, Rozamızın gülüşünü halkın gülüşü yapmak boynumuzun borcudur. Ölümsüzlerimize sözümüzdür, devrimin kızıl bayrağını faşizmin burçlarına dikeceğiz, sömürgeciliği parçalayacağız, kapitalizmi ve erkek egemen sistemi yıkacağız” denilerek sonlandırıldı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 164

Alt Menü