Anasayfa Kadın KBDH: “1 Mayıs’ta faşizme karşı devrim gücünü büyütmeye çağırıyoruz”

KBDH: “1 Mayıs’ta faşizme karşı devrim gücünü büyütmeye çağırıyoruz”

Pazartesi, 01 Mayıs 2017 08:37
Yazdır PDF

kbdhden 1 mayis aciklamasiH. Merkezi: 1 Mayıs için bir açıklama yapan Kadınların Birleşik Devrim Hareketi (KBDH), “Sosyalizm, demokrasi ve özgürlük mücadelesinin sembol günlerinden olan 1 Mayıs işçi ve emekçiler bayramı tüm işçi, köylü, emekçi halkımıza kutlu olsun. Bugünü canlarını vererek, kanlarını dökerek, büyük bedeller ödeyerek özgürlük, sosyalizm günü haline getiren tüm 1 Mayıs şehitlerini, devrim şehitlerini saygıyla anıyor, anılarına zafere kadar bağlı kalacağımızın sözünü bugün vesilesiyle yeniliyoruz” dedi.

AKP faşizminin hiç bitmeyen askeri ve siyasi operasyonları, halklar ve kadınlar üzerinde yarattığı büyük baskı, sindirme, yıldırma harekatları, AKP'nin istediği sonuçları çıkarmamış, bir yenilgi yaşamıştır” diyen KBDH, referandumda HAYIR diyen kesimlerin kazandığına vurgu yaparak “Bu yenilgiyi gören AKP, referandumun hemen akabinde, Ermeni katliamının 102. yıldönümünde Rojava ve Şengal üzerine hava saldırıları gerçekleştirerek, kendi yenilgisini gündemden çıkarma ve gündemi saptırma operasyonunu başlattı” sözleriyle açıklamasını sürdürdü.

Ermeni soykırımının yıldönümünde böyle bir saldırının gerçekleştirilmiş olmasının, halklara yönelik soykırım politikalarında ısrar anlamına geldiğini belirten KBDH, “Bu, hepimize yapılan bir saldırıdır” dedi.

 

“Faşizm yenilecek, birleşik devrim mutlaka kazanacak”

KBDH açıklamasının devamında şunlara değinerek işçi ve emekçilerin 1 Mayıs’ını kutladı: “Bu 1 Mayıs aynı zamanda tüm bu faşist amaçlara, saldırılara 'hayır' deme günüdür. Referandumla birlikte açığa çıkan ‘hayır’ enerjisini daha da büyütme, ortaklaştırma ve büyütme 1 Mayıs’ıdır. Mücadeleyi şehirlerden kırlara, dağlara, tüm Ortadoğu’yu bütünleyen yanlarıyla görebilmek, fabrikalardan tarlalara, üniversitelerden sokaklara, sokaklardan dağlara giden tüm mücadele yollarında devrime koşar adımlarla yürümek, bu 1 Mayıs’ın bize yüklediği sorumluluklardır. 1 Mayıs zulme, faşizme ve erkek egemenlikçi sisteme karşı duruşun ve onurlu mücadeleyi yürütmenin günüdür. KBDH olarak tüm duyarlı, devrimci, yurtsever insanlarımızı, sokakları mücadeleleriyle hiç boş bırakmayan kadınlarımızı, bulundukları her yerde 1 Mayıs’ı adına layık bir şekilde kutlamaya, faşizme karşı birleşik devrim gücünü büyütmeye çağırıyoruz. Bu 1 Mayıs ‘Faşizm yenilecek, birleşik devrim mutlaka kazanacak’ sloganının hayat bulduğu, büyüdüğü bir gün olsun.”


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü