Anasayfa Kadın SKM: “Hayır diyen kadınlar susmayacak!”

SKM: “Hayır diyen kadınlar susmayacak!”

Cuma, 05 Mayıs 2017 11:34
Yazdır PDF

76335H.Merkezi: AKP hükümetinin 16 Nisan’dan sonra da devam ettirdiği HAYIR’a yönelik operasyonlar hız kesmeden sürüyor. Dün gece yarısı Sosyalist Kadın Meclisleri’ne (SKM) yönelik operasyon yapan polis çok sayıda kadını gözaltına aldı.

İstanbul, Ankara, Mersin’de geceyarısı operasyonla gözaltına alınan kadınlara dair açıklama yapan SKM “Gözaltı saldırıları kadınların diktatöre Hayır mücadelesini engelleyemeyecektir” dedi.

SKM yaptığı açıklamada, referandum ve 1 Mayıs, halkın diktatörün bütün baskı ve zorbalığına, gözaltı ve tutuklama saldırısına karşın Hayır diyenlerin kazandığını gösterdiği belirtti. “Saray diktası halklarımızın ve en başta da kadınların direnişçi ve kararlı tutumunu etkisiz hale getirmek için saldırılarını artırmaya devam ediyor” diyen SKM açıklamaya şu şekilde devam etti;

Dün gece yarısı Sosyalist Kadın Meclisleri(SKM)'ne yönelik operasyon yapıldı. Operasyonda, partimizin Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zaman da SKM Sözcümüz Fadime Çelebi, Ankara İl Başkanı Didar Gül, SKM MYK Üyesi Züleyha Mungan, SGDF-ÖGK üyesi Yekbun Kartal, Suruç gazisi Tülin Gür, Eğitim-Sen Kadın Sekreteri Ebru Yiğit ve Helin Baki’nin evleri basıldı. Mersin'de açılan bir soruşturma kapsamında evlerde arama yapılırken, Yekbun Kartal, Helin Baki, Tülin Gür gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında parti üyemiz Yunus Varlı'da bulunuyor.

Gözaltı saldırıları kadınların diktatöre Hayır mücadelesini engelleyemeyecektir”

Halklarımız kazanacak! Özgürlük kazanacak! Hayır diyen kadınlar kazanacak!

Gözaltı saldırılarına son verilsin, gözaltına alınanlar serbest bırakılsın”


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü