Anasayfa Kadın Yeni Kadın Erbach’ta Hafta Sonu Eğitim Kampı gerçekleştirdi

Yeni Kadın Erbach’ta Hafta Sonu Eğitim Kampı gerçekleştirdi

Pazartesi, 26 Haziran 2017 11:48
Yazdır PDF

erbachta kadin kampiErbach: Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Yeni Kadın Hafta Sonu Eğitim Kampı, Almanya’nın Erbach kasabasında gerçekleştirildi. Kampta Nuriye ve Semih’e dayanışma mesajları yollandı, tutsak ATİK’li Banu Büyükavcı ve tutsak gazeteci Meşale Tolu’nun resimleri taşındı.

Almanya ÜKK’nın organize ettiği kampa değişik şehirlerden 45 kadın katılım sağladı. Çalışma gruplarından sunumlara, “kadının iç dünyasına yolculuk” kategorisinde yapılan terapi seanslarından, alternatif tıp denilen ve gün geçtikçe daha fazla ilgi gören pozitif enerji seansına, çevreyi tanıma adına yapılan gezi ve yürüyüşlerden kültürel programa kadar dolu geçen üç günlük eğitim kampının sonuçlandırılması, KHK ile mesleklerinden keyfice uzaklaştırılan Nuriye ve Semih'e dayanışma ve sahiplenme mesajı ve selamının kısa bir etkinlik düzenlenerek gönderilmesiyle oldu.

Banu ve Meşale’nin de dövizlerinin taşındığı ve tutukluluklarına dikkat çekilen etkinlikte, tutukluların derhal serbest bırakılması mesajı verildi.

“Jin, Jiyan, Azadi” ve “Birlik, Mücadele, Zafer” sloganının atıldığı etkinlik “Burçak Tarlası” isimli türkünün katılımcılarla birlikte söylenmesiyle sürdü. Kamp üç günlük kolektif ve güzel paylaşımlar sonucu, diğer kamplarda buluşmak, mücadele alanlarında birlikte olabilmek umudu ve hedefiyle sonlandırıldı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 162 1

Alt Menü