Anasayfa Kadın “Hep erkekler mi öldürecek? Bir de kadın öldürsün?” özsavunmasına müebbet isteniyor

“Hep erkekler mi öldürecek? Bir de kadın öldürsün?” özsavunmasına müebbet isteniyor

Çarşamba, 28 Haziran 2017 19:09
Yazdır PDF

 hep erkekler mi oldursun bir de kari oldursun 7022836H.Merkezi:  Kendisine sistematik şiddet uygulayan Semra Özsavunma hakkını kullandığı için hakkında müebbet hapis cezası isteniyor.

Gazetecilerin “Eşinizi neden öldürdünüz, pişman mısınız?” sorusu üzerine kelepçeli ellerini havaya kaldırarak, “Çekin gardaşım çekin, hep erkekler mi öldürecek? Bir de kadın öldürsün? O beni öldürecekti ben öldürdüm”  diyen Semra için müebbet hapis isteniyor.

Ordu'nun Altınordu ilçesinde geçen yıl Mayıs ayında Semra Ö. (60), çocukları ile birlikte kendisine sistematik şiddet uygulayan 75 yaşındaki eşi Recep Ö.'yü öz savunma hakkını kullanarak öldürmüştü. Daha sonra kendisine yardım ettiği iddia edilen kızı, jandarmayı arayarak teslim olmuştu. Semra ve kızı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.

"Yakın akrabayı tasarlayarak öldürmek" iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen Semra duruşmada söz alarak, yıllarca sistematik şiddete uğradığını ifade etti.

Mahkeme heyeti, sanıkların "akıl sağlıkları"nın yerinde olup olmadığının tespit edilmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu (ATK) Başkanlığı'ndan rapor istedi.

Duruşma Ağustos ayına ertelendi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 162 1

Alt Menü