Anasayfa Kadın Tarsus Hapishanesi’nde cinsel işkence

Tarsus Hapishanesi’nde cinsel işkence

Salı, 30 Ocak 2018 13:02
Yazdır PDF

tarsus hapishanesiH. Merkezi: Tarsus T Tipi Hapishanesi’nde kadın tutsaklar gardiyanlar tarafından cinsel işkenceye maruz bırakıldı.

Hak ihlalleriyle ve işkenceyle gündemden düşmeyen Tarsus T Tipi Hapishanesi’nde kadın tutsaklar gardiyanlar tarafından cinsel işkenceye maruz bırakıldı. Hasta tutsak Sisê Bingöl’ün de elleri kelepçeli bir şekilde hastaneye götürüldüğü öğrenildi.

 

Sisê Bingöl elleri kelepçeli hastaneye götürüldü

Kadın tutsaklar avukatları aracılığıyla gönderdikleri mesajda, cinsel işkenceyi anlattı. Banyo ve tuvalet ihtiyacını karşıladıkları sırada gardiyanların içeri girdiklerini belirten kadın tutsaklar, tepkilerinin üzerine cinsel işkencenin başladığı bildirildi.

75 yaşındaki hasta tutsak Sisê Bingöl’ün artık tuvalete çıkamadığı, bu nedenle koğuştaki arkadaşları tarafından bakımının yapıldığının kaydeden tutsaklar, mesane hastalığı olan ve sürekli rahatsızlanan Sisê’nin hastaneye elleri kelepçeli bir şekilde götürüldüğü belirtildi.

Psikolojik sorunlar da yaşamaya başladığı dile getirilen Sisê’nin bir an önce tedavi altına alınması gerektiği vurgulandı.