Anasayfa Kültür / Sanat Batman Şehir Tiyatrosu Müdürlüğü kapatıldı

Batman Şehir Tiyatrosu Müdürlüğü kapatıldı

Cuma, 30 Eylül 2016 13:51
Yazdır PDF

batman tiyatrosu kapatıldıH.Merkezi: TC’nin Batman’a atanan Kayyım Hevi Kadın Atölyesinden sonra bu kez de Batman Belediyesi'ne bağlı Şehir Tiyatrosu Müdürlüğü kapattı.

Batman Belediyesine el koyan Batman Kayyım Şevket Ertuğ Aksoy, Batman Belediyesi bünyesinde 2011’de açılan ve yüzlerce kadının kurs aldığı Hevî Kadın Atölyesi kapatmasının ardın bu defa ise Şehit Tiyatrosunu kapattı.

Batman Belediyesi bünyesinde 3 yıldır faaliyet yürüten Şehir Tiyatrosu Müdürlüğü, kayyım Şevket Ertuğ Aksoy tarafından feshedildi.

Hiç bir gerekçe gösterilmeden feshedilerek Kültür Müdürlüğü'ne bağlanan Şehir Tiyatroları bünyesinde oynanacak oyunlarında da, iptal edileceği belirtildi.

Batman Belediyesi Şehir Tiyatroları Müdürü Ahmet Bülent Tekik, Twitter adresinden "Müdürlüğünü yürüttüğüm Batman Belediyesi Şehir Tiyatrosu bugün itibari ile kapatıldı" şeklinde duyurdu.

3 yılda 15'i aşkın oyun sergileyen Şehit Tiyatrosu bünyesinde, 8 tiyatro oyuncusu bulunuyordu. Tiyatro kapatıldığı için yeni dönemde Kürtçe sahnelenecek olan Moliere'nin Tartufe, Kurşun Askerin Utancı ve Melayê Cizîrî oyunları oynanamayacak.