Anasayfa Makale "Erdoğan'ın Alnındaki Kara Leke"

"Erdoğan'ın Alnındaki Kara Leke"

Pazartesi, 24 Nisan 2017 09:26
Yazdır PDF

resized f747a 574cea6027458978Tüm dünyanın gözleri önünde hile, entrika, şantaj, manipülasyon ile yapılan 16 Nisan Referandumunda “Erdoğan diktatörlüğünü” ilan etti.

Bu, bugüne kadar yapılan ne ilk ne de son şaibeli oylama olmuştur. Osmanlı'dan günümüze devam eden “saray oyunları”, bugün de en iyi şekilde referandumda kendisini göstermiştir. Son kullanma tarihi dolmuş diktatörlüğün, çöpe atılması zamanı gelmişken vadesini uzatmak için, elindeki bütün imkân ve olanakları kullanarak iktidarı teslim etmek niyetinde değildir. Toplum doğum sancıları içindedir. Birçok ülke bu sancılı dönemi bedel ödeyerek, şehitler vererek atlatmış ama sonunda kazanmıştır. Türkiye de bu sancılı süreçten demokratik kazanımlar ile muhakkak çıkacaktır.

İnsanlığa karşı işlediği suçlardan yargılanma korkusu içerisinde olan Erdoğan, tutuklanacağı korkusuyla yurt dışına çıkamaz oldu. Türkiye'nin aynı zamanda Ortadoğu coğrafyasının sorunu olan Erdoğan, iktidarda olduğu sürece kan, kaos ve acı bitmeyecektir. Sürekli savaşı körükleyen, kandan beslenen iktidar konumuna gelmiştir. Erdoğan'ın gitmesi ile ancak toplum kutuplaşmaktan ve kaos ortamından kurtulacaktır. Bu yüzden başkanlık sistemini dayatarak, tüm yetkilerin tek elde toplanmasını topluma dayatmaktadır. Yargılanmanın yollarını kapamaktadır. 2050 yılına kadar iktidardan asla kopmamanın planı içerisindedir.

YSK, yurtdışındaki oy pusulalarında mühürsüz zarfları geçersiz sayarken, yurt içinde milyonlarca mühürsüz zarfları ise geçerli olarak kabul etmiştir. Muhtarlar ile AKP teşkilatlarında Evet oyları mühürlenerek seçimin sonucunun değişmesine neden olmuşlardır. Yangından mal kaçırırcasına, acele yapılan açıklamalar ile önceden planlandığı şekilde uygulamaya geçilmiştir. Endişe ve kaybedilecek korkusuna kapılan tetikçilerin başı işaret olarak ''savaşa hazır olun'' diyerek kaybedilme durumunda saldırıya geçeceklerinin sinyalini verdi. AA üzerinden takip edilen oy sayımı üzerinden oynanılarak referandumda Hayır oylarını ters yüz etmişlerdir.

Referandum öncesi kamuoyu yanıltılarak yapılan manipülasyonlarda Kürtler ile ''evet'' üzerinde anlaşıldığının propagandası yapanların hepsi, oy sayımı bittikten sonra gerçek yüzleri ortaya çıkmış sandığa gömülmüşlerdir. Eşit olmayan koşullarda, eş başkanları ile 12 milletvekilinin, binlere varan tutuklamalar ve yıkım yaşayan illere rağmen Erdoğan'a Kürt halkı dersini verdi. Kayyum atanan belediyelere rağmen, tutuklamalara, gözaltılara, propaganda yasaklarına rağmen Kürt halkı siyasi iradesine sahip çıkarak, boyun eğmemiş dik duruş sergilemişlerdir. Şehirler ile kırlarda gençler, kadınlar en önde AKP ile Erdoğan'ın korkulu rüyası olmuş halen olmaya devam ediyorlar. Yasakları parçalayarak, tutuklamalara karşın en güç koşullarda bedel ödeyen, hapihanelerde bulunan Özgür Geleceğimiz olan gençlerimiz “Hayır” çalışmalarında AKP'ye gereken dersi vermiştir. Bu yüzden onaylanan Anayasa'nın hükmü yoktur. Kabul etmiyoruz!

Hile, entrika ve hırsızlık ile sözde referandumu kazandığını ilan eden Erdoğan'ı ilk tebrik edenlerin Ahrur us Şam, El Qaide gibi insanlık düşmanı çetelerin olması tesadüfi değildir. Kafa, kol kesenin, insanları bir meta gibi alıp satan bu zihniyetin elbette ortak oldukları şeriat düzenidir. Demokrasi güçlerinin, ilericilerin, sosyalistlerin tüm muhalif kesimlerin görev ve sorumlulukları daha yeni başlıyor. Gündemi değiştirmekte usta olan Erdoğan ile çevresinin 2019 seçimleri için tarih belirtmesi değil, halkın gündemi sokak mücadeleleri ile kabus günlerine dönüştürmek olmalıdır.

Erdoğan'ın 17-25 Aralık,  yolsuzluk, hırsızlık ve rüşvet operasyonları ile alnına sürülen kara lekeye,16 Nisan’da dahil olmuştur. Artık kimse silemeyecek böyle anılacaktır. Bu da ona yeter! (Bir Partizan)


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü