Anasayfa Manşet DAİŞ’le çatışmada ölümsüzleşen BÖG savaşçısı Kandemir: “Sinop’tan Rojava’ya mücadele içinde bir yaşam…”

DAİŞ’le çatışmada ölümsüzleşen BÖG savaşçısı Kandemir: “Sinop’tan Rojava’ya mücadele içinde bir yaşam…”

Pazar, 08 Ocak 2017 11:01
Yazdır PDF

dogan kirefe olumsuzdurH. Merkezi: Birleşik Özgürlük Güçleri, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada Fırat’ın Gazabı hamlesinde DAİŞ ile girdiği çatışmada savaşçısı Muzaffer Kandemir’in (Doğan Kırefe)yaşamını yitirdiğini açıkladı. Kandemir’in, Enternasyonalist Özgürlük Taburu savaşçısı olduğu ve Minbic hamlesinden sonra Rakka’nın özgürleştirilmesi için yapılan Fırat’ın Gazabı hamlesine katıldığı belirtildi.

BÖG konu ile ilgili yaptığı açıklamada “IŞİD çetelerine karşı Enternasyonalist Özgürlük Taburu’nun savunduğu alanda çıkan yoğun çatışmalar sonucu ölümsüzleşmiştir. Doğan’ın ölümsüzleştiği çatışma alanının tümü Enternasyonalist Özgürlük Taburu savaşçıları tarafından IŞİD çetelerinden temizlenmiştir” dedi.

 

“Sinop’tan Rojava’ya mücadele içinde bir yaşam…”

Muzaffer Yoldaş, doğup büyüdüğü Sinop’tan Rojava’ya uzanan yolunda tüm hayatını bir işçi olarak işçi sınıfının içinde mücadele ederek geçirmiştir. Türkiye’de AKP-IŞİD faşizmine karşı her işyerinde, her sokakta, her barikatta mevzilenmiş ve Rojava halklarının, tüm dünya halklarının kurtuluşu için Rojava topraklarında soluğunu vermiştir” diyen BÖG, “Doğan yoldaşın bize kalan silahıyla zafere kadar AKP-IŞİD faşizmine karşı savaşacağız” sözü vererek açıklamasını sonlandırdı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü