Anasayfa Manşet “Orada ölürsem, beni topraklarımıza gömün” diyen Kandemir’in vasiyeti yerine getirilecek

“Orada ölürsem, beni topraklarımıza gömün” diyen Kandemir’in vasiyeti yerine getirilecek

Çarşamba, 11 Ocak 2017 13:20
Yazdır PDF

muzaffer icin basin toplantisiİstanbul: BÖG savaşçısı Muzaffer Kandemir için İHD İstanbul Şubesi’nde basın toplantısı düzenlenerek “Bugün IŞİD terörü varsa, ona karşı mücadele veren devrimciler de vardır. Muzaffer yoldaşa selam olsun” denildi ve Kandemir’in kendi topraklarına defnedilme vasiyetinin hayata geçirileceği vurgulandı.

Rojava’da DAİŞ çetelerine karşı savaşırken ölümsüzleşen Birleşik Özgürlük Güçleri (BÖG) savaşçısı Muzaffer Kandemir’in ailesi ve mücadele arkadaşları cenazesinin Türkiye’ye getirilmesi için İHD İstanbul Şubesi’nde basın toplantısı düzenledi. Açıklamada HDK Eş Sözcüsü Onur Hamzaoğlu, Rojava’da ölümsüzleşen BÖG savaşçısı Aziz Güler’in babası Mehmet Güler, Devrimci Parti, SGDF, SÖH, YDG, DEV-GÜÇ, ESP, SODAP, Partizan ve Halkevleri katıldı.

 

“Rakka’da IŞİD’e silah sağlayanlar cenazemizi vermiyor”

Devrimci Parti Genel Başkanı Ufuk Göllü, yaptığı konuşmada “Dün Denizler Filistin’i nasıl desteklediyse, biz de bugün Rojava’daki özgürlük mücadelesini destekliyoruz. Karadenizli bir genç olan Muzaffer ülkede estirilmeye çalışılan şovenizme bir cevap oldu. Bugün IŞİD’cilerin, El Nusracıların cenazesi geçerken, özgürlük mücadelesinin cenazeleri geçemiyor. Rakka IŞİD merkeziydi, dün ona silah sağlayanlar bugün bizim cenazemizi vermiyorlar. Özgürlük mücadelesi sadece Rojava’da yürümüyor. Burada da onun rehberliğinde başkanlığa karşı özgürlük ve sosyalizm için bir mücadele yürütüyoruz. Bugün IŞİD terörü varsa, ona karşı mücadele veren devrimciler de vardır. Muzaffer yoldaşa selam olsun” dedi.

 

muzaffer icin basin toplantisi2Muzaffer’den vasiyet: “Eğer orada ölürsem…”

Kandemir ailesi adına konuşan dayı Rafet Kandemir, Muzaffer'in ona bıraktığı vasiyeti okudu. Kandemir’in vasiyeti şu şekilde: “Ne yapsam hakkınızı ödeyemem dayım. Sizler sayesinde ben buralara geldim. Senden tek istediğim anneme ve abime iyi bak, onlar sana emanet. Bir de eğer orada ölürsem, beni topraklarımıza gömmenizi vasiyet ediyorum. Hepimizi devrim selamı ile selamlıyorum. Yaşasın devrimci dayanışma!

HDK Eş Sözcüsü Onur HamzaoğluÖlenin ardından zulmetme örneği görüyoruz. Ortak mücadelemizle onu defnetme imkanı bulacağız” derken ESP MYK üyesi Uğur OkRojava devrimi Paramaz’ın şehadetinden beri bizim de devrimimiz oldu. Onunla beraber Rojava’dan birçok şehit geldi. Onları layıkıyla uğurladık, nasıl ki onların cenazesini kazandıysak onu da kazanıp, defnedeceğiz. Mücadelede ailemizin, Devrimci Partili yoldaşlarımızın yanındayız” şeklinde konuştu.

 

“Süreci birlikte göğüsleyecek, cenazemizi alacağız”

Partizan adına konuşan Metin Özken Kandemir’in yarattığı değerleri saygıyla selamdı. “Coğrafyamızda kan ve gözyaşı uzun zamandır son bulmuyor. Emperyalistler ve yerli işbirlikçileri, cihatçı çeteler bu coğrafyayı kana boğmak istiyorlar” diyen Özken, “Ancak diğer taraftan insanlık için mücadele edenler bize ışık saçıyor. Onun şahadeti Türk ve Kürtlerin ulusunun kardeşliğinin pratiğidir” şeklinde sürdürdü. Kandemir’in Enternasyonal Özgürlük Taburu’nda ortak mücadele verilirken şehit düştüğünü belirten Özken “Bundan sonraki süreci de birlikte göğüsleyeceğiz. Cenazemizi alacağız” dedi.

Etkinlikte ayrıca Dev-Güç, SGDF, SODAP, SÖH, SYKP de konuşma yaparak bu süreci birlikte karşılayacaklarını belirttiler.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü