Anasayfa Manşet Nöbetçi yayın yönetmenleri davası ertelendi

Nöbetçi yayın yönetmenleri davası ertelendi

Çarşamba, 11 Ocak 2017 14:52
Yazdır PDF

Nöbetçi yayın yönetmenleri davası ertelendiH. Merkezi: Özgür Gündem Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İnan Kızılkaya, Türkiye İnsan Hakları Vakfı Başkanı Şebnem Korur Fincancı, Sınır Tanımayan Gazeteciler Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu ve gazeteci Ahmet Nesin’in yargılandığı davanın duruşması bugün Çağlayan Adliyesi’nde görüldü.

Kapatılan Özgür Gündem gazetesinin nöbetçi genel yayın yönetmenliği kampanyasına katılan Şebnem Korur Fincancı, Erol Önderoğlu ve Ahmet Nesin hakkında Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışma kampanyasına katıldıkları için “örgüt propagandası yapmak” suçlaması ile tutuklanmıştı. Üç isim 10 günlük tutuklamalarının ardından tahliye edilmişti.

 

İnan Kızılkaya duruşmaya getirilmedi

Üç yazarın yanı sıra, gazetenin halen tutuklu bulunan genel yayın yönetmeni İnan Kızılkaya’nın da sanık olarak yargılandığı davanın ikinci duruşması İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Silivri hapishanesinde tutsak bulunan İnan Kızılkaya ise duruşmaya yine getirilmedi. Dava dosyaların birleştirilmesi için bir sonraki duruşma 21 Mart saat 11.00’a ertelendi.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü