Anasayfa Manşet Esenyurt’ta Özgür Gelecek gazetesi dağıtımı ve HAYIR çalışması

Esenyurt’ta Özgür Gelecek gazetesi dağıtımı ve HAYIR çalışması

Cumartesi, 11 Mart 2017 23:33
Yazdır PDF

esenyurtta gazete dagitimiİstanbul: Gazetemize yönelik işgal sürerken gazetemiz sahiplenilmeye, halka ulaştırılmaya devam ediliyor. Özgür Gelecek okurları Esenyurt’ta gazete dağıtımı ve HAYIR çalışması yürüterek gerçekleri halka ulaştırdı.

 

Mahallelerde yaygın gazete dağıtımı

Birçok mahallede esnaf ve evleri ziyaret eden okurlar yaygın bir biçimde gazete dağıtımı gerçekleştirdi. Esnaf ve evleri ziyaret eden okurlar gazetemizi halka ulaştırarak dayanışma çağrısında bulundu.

Halkın ilgi gösterdiği dağıtım çalışmasında referanduma dair de tartışmalar yürütüldü. Referandum sürecini anlatan okurlar, AKP’nin başkanlık sistemi ile ezilenler üzerindeki diktasını meşru bir zemine çekmek istediğini, başta Kürt ulusal hareketi olmak üzere kendisine muhalif tüm kesimlere saldırılarını yoğunlaştırıp, katliam ve saldırılarını yasallaştıracağı söylendi.

 

Pazar içerisinde ajitasyon ve bildiri dağıtımı

Gazete dağıtımının ardından Pazar içerisine giren okurlar burada Partizan’ın HAYIR bildirisini dağıttı. Ajitasyon çekerek süreci anlatan okurlar halkı referandumda HAYIR demeye çağırdı. Yaygın bir şekilde dağıtılan bildirilere halk oldukça yoğun ilgi gösterdi. Pazar içerisinde de halk ile sohbetler gerçekleştiren okurlar HAYIR oyu kullanmanın önemi ve gerekliliğini anlattı.

Çalışmalar bildiri dağıtımının ardından sonlandırıldı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü