Anasayfa Manşet Birleşik Devrim Dergisi “Şiddet yöntemleri reddetmemiz devrimci sorumluluğumuzdur”

Birleşik Devrim Dergisi “Şiddet yöntemleri reddetmemiz devrimci sorumluluğumuzdur”

Çarşamba, 15 Mart 2017 09:33
Yazdır PDF

ozgur gelecek yalniz degildirH. Merkezi: Halkların Birleşik Devrim Hareketi’nin yayın organı Birleşik Devrim Dergisi-Avrupa, kendi internet sitesi devrimcicephe.org’da yaptığı açıklamada Özgür Gelecek’in bürolarına dönük gasp ve çalışanlarına darp durumlarını kınadı ve “Şiddet, baskı, gerici tarz vb. yöntemleri kınayıp reddetmemiz devrimci sorumluluğumuzdur” dedi.

 

Şiddet yöntemleri reddetmemiz devrimci sorumluluğumuzdur

Bölgemizde süren, emperyalist saldırganlığın sonuçlarını aratmayacak bir biçimde, saldırganlığına ve katliamcı politikalarına her gün yeni yöntemler ekleyerek, iktidarını güçlendirip devam ettirme çabası içinde olan, AKP ve Erdoğan diktatörlüğüne karşı, hayatın her alanında direnişle karşı koymanın sorumluluk ve bilinciyle hareket etme ve mücadeleyi yükseltme çabası içinde olan devrimci kurum Parti ve örgütlerin mücadeledeki ısrarı kaçınılmaz asli görevlerin başında gelmektedir.

Bu asli görevin, tarihe, insanlığa, Türkiye ve Kürdistan halkalarına karşı, devrimci sorumluluğumuzun bir gerekliliği olan iktidar mücadelemizde ortak hareket edebilme noktasında sorumluluk üstlenen HBDH-KBDH oluşumu önemli bir dönemeçtir. HBDH-KBDH, iktidar mücadelesinde devletin katliamcı politikalarının karşısında, birlikte hareket etme noktasında öne çıkarılması gereken esas görevin halklarımıza karşı sorumluluğumuzun farkındalığıdır. HBDH-KBDH kültürel şekillenişinde, ayrılıklar tercihi olamaz.  Dönemin devrimci sorumluluklarının düne göre daha arttığı bu dönemde şiarımız daha fazla birlik olmalı.  Sorunlarımızın aşılmasındaki esas tarzımız devrimci yöntemlerden ödün vermemek, sorunlarımızın çözüm metodu olan eleştiride ısrar olmazsa olmazımızdır. Bu yöntem devrimcilerin göz ardı edebileceği, onun yerine, devrimci yöntemden uzak, kaba şiddet metoduyla sorunların çözümünü asla ve asla tasvip edeceği yöntem olamaz. Son günlerde devrimci kamuoyunun gündeminde olan, ÖZGÜR GELECEK gazetesinin basılıp, çalışanlarının darp edilmesi, dergi binasının işgali ve bunun süreklilik arz etmesi kabul edeceğimiz bir tarz olmadığı gibi, bu tarz yönelimleri kaba şiddet, yöntemi olarak görmekteyiz…

Ülkemizin içinden geçtiği iktisadi ve siyasi kriz ile birlikte, faşist devletin katliamlarını hız kesmeden artırdığı bir süreçte kirli propagandaya da zemin hazırlayacaktır. Devrimci olmayan bu tip yöntem ve tavırların karşısında eleştiri ve dönüştürme çabamız, devrimci sorumluluğumuzun görevidir.  Ondandır ki, sorunların çözümünde devrimci yöntemler tercih edilmeli.

Şiddet, baskı, gerici tarz vb. yöntemleri kınayıp reddetmemiz devrimci sorumluluğumuzdur…

 

07.03.2017

Birleşik Devrim Dergisi-Avrupa


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgurgelecek yeni sayı

Alt Menü