Anasayfa Manşet Esenyurt’ta Özgür Gelecek dağıtımı ve HAYIR çalışmaları sürüyor

Esenyurt’ta Özgür Gelecek dağıtımı ve HAYIR çalışmaları sürüyor

Cumartesi, 18 Mart 2017 22:38
Yazdır PDF

esenyurtta gazete dagitimiİstanbul: Partizan, Özgür Gelecek ve Yeni Demokrat Gençlik (YDG) okurları Esenyurt'un birçok bölgesinde Özgür Gelecek gazetesi ve bildiri dağıtımı gerçekleştirdi.

Referanduma kısa bir zaman kalırken HAYIR çalışmaları birçok yerde sürdürülmeye devam ediyor. AKP'nin tahammülsüzlüğü/saldırganlığı eşliğinde sürdürülen HAYIR çalışmaları halkın büyük bir kesiminde karşılık bulup sahipleniliyor.

 

"HAYIR ile ezilenlerin eli güçlenecek"

İlk olarak esnafı ziyaret eden okurlar hem gazete dağıtımı hem de Partizan imzalı HAYIR bildirilerini halka ulaştırdı. Esnaflar ile referandumu ve son süreçte TC'nin Hollanda ve Almanya ile yaşadığı siyasi krizi tartışan okurlar, AKP'nin yükselen HAYIR çalışmaları karşısında ki hüsranını her seçim döneminde olduğu gibi yine "mağdur" yalanı ile aşmayı hedeflediğini belirtildi. HAYIR'ın yükselen gücünün halkta büyük bir umut yarattığını belirten okurlar, referandumda çıkacak olan sonucun HAYIR çıkmasının dahi AKP'yi bitirmeyeceğini, şu anki süreçten daha kötü bir sürece evrilecek olan dönem için ezilenlerin elinin güçleneceği, yaratılan korku ve umutsuzluk havasının dağıtılacağını ifade ettiler.

 

Okurlarımız "Özgür Gelecek yalnız değildir" diyor

Esnaf ve evlerde halk tarafından ayrıca gazetemize yönelik şiddet ve işgalin de bir an önce sonlandırılması istendi. Özgür Gelecek gazetesinin yalnız olmadığı belirten halk, gazeteyi okumaya devam edeceği söyleyerek destek mesajları verdi.

Esnaf ziyaretinin ardından ev ziyaretlerine geçen okurlar, mahalle içerisinde bulunan onlarca binaya girdi ve kapı kapı dolaşarak gerçekleri halka ulaştırdı. Birçok eve giden okurlar burada HAYIR bildirilerini dağıtıp referandumda HAYIR oyu kullanmaya çağırdı. Halkın oldukça yoğun ilgi gösterdiği çalışmada okurlarımız birçok eve de girerek halk ile sohbetler gerçekleştirdi.

Referandum sürecini evlerde, kapıda ve sokak aralarında tartışan okurlar HAYIR demenin önemini ve gerekliliğini halka anlattı. Bazı evlerde EVET oyu kullanacağını ve kararsız olduğunu söyleyen halk ile de sohbet eden okurlar, burada da halka süreci teşhir ederek HAYIR ve EVET oyu kullanmanın ne anlama geldiğini anlattı. Çalışma sırasında girilen evlerde EVET demeyi düşünen ve kararsız kalanların birçoğunu ikna çabasında olan okurlarımız, Özgür Gelecek gazetesinin de buralarda dağıtımını gerçekleştirdi.

Kimsenin olmadığı evlerin kapısına da HAYIR bildirilerini bırakıldı. Sokak aralarında yapılan bildiri dağıtımının ardından çalışma verimli ve sorunsuz bir biçimde sonlandırıldı.


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 164

Alt Menü