Anasayfa Manşet YDG okuru ve HDK Yürütme Kurulu üyesi Volkan Atmaca’dan mektup

YDG okuru ve HDK Yürütme Kurulu üyesi Volkan Atmaca’dan mektup

Pazartesi, 17 Nisan 2017 14:44
Yazdır PDF

17760073 1867343550154386 2336578325548125387 nH. Merkezi: YDG okuru ve HDK Yürütme Kurulu üyesi Volkan Atmaca, 2 Nisan’da şafak baskınıyla gözaltına alınışı ve 7 günlük açlık grevinin ardından tutuklanmasına dair süreci değerlendiren mektup gönderdi.

7 Günlük açlık grevinin ardından tutuklanan ve Bursa H Tipi Kapalı hapishanesine gönderilen Volkan Atmaca, “Hayır” diyen gençlere yönelik saldırılar uzunca bir zamandır yürürlükte. Bende bu saldırılardan payına düşeni alan muhalif bir genç olduğumu düşünüyorum” dedi.

Gazetemize gönderdiği mektupta, tutuklanma nedenini muhalif kimliği ve takip ettiği Özgür Gelecek gazetesi ve Yeni Demokrat Gençlik dergisi olarak belirten Atmaca, gözaltında açlık grevi ile karşı duruş sergilemesinin hakim tarafından “örgütsel tavır” olarak değerlendirdiğini söyledi.   

 

Volkan Atmaca’nın gönderdiği mektup şu şekilde:

7 günlük gözaltının ardından sonra 9 Nisan’da mahkemeye çıkartıldım. Evimde bulunan Yeni Demokrat Gençlik ve Özgür Gelecek gazetesinin yasadışı örgüt propagandası yapan yayınlar olduğunu beyan eden mahkeme gözaltına alınırken darp ve küfre maruz kaldığım için girdiğim açlık grevini örgütsel tavır olduğunu iddia ederek tutuklama talebini tutukluluğa çevirme kararı aldı. … Şaka gibi bir olay sonucu şuan tutukluyum. Koğuşta 14 kişi kalıyoruz. ...  Ancak buraya kitap alınmıyor. Sadece hapishane kütüphanesinin kitaplarını alabiliyoruz. … Televizyondan referandum ile ilgili haberleri izliyorum. Kendi tutukluluğumun da bu referandum ile ilgili olduğunu düşünüyorum. “Hayır” diyen gençlere yönelik saldırılar uzunca bir zamandır yürürlükte. Bende bu saldırılardan payına düşeni alan muhalif bir genç olduğumu düşünüyorum…”