Anasayfa Manşet Dava tutsağından 24 Nisan açıklaması: “Mücadelemizi verirken kurucu değerlerimize her daim sahip çıkacağız!”

Dava tutsağından 24 Nisan açıklaması: “Mücadelemizi verirken kurucu değerlerimize her daim sahip çıkacağız!”

Cuma, 21 Nisan 2017 13:04
Yazdır PDF

24 nisan aciklamasiH. Merkezi: Bakırköy Kadın Kapalı Hapishane’den TKP/ML dava tutsağı yolladığı mesajla Proletarya Partisi’nin 45. kuruluş yıldönümünü kutladı. “45 yıl önce bir bahar gününde enternasyonal proletaryanın ülkemizdeki müfrezesi TKP/ML kurulurken önder İbrahim Kaypakkaya ‘bu çelik aldığı suyu unutmayacak’ demişti” diyen TKP/ML dava tutsağı mesajını şu şekilde sürdürdü:

 

“Bu değerler, halkımız için canını feda edebilme mütevazılığıdır”

“Yarım asra yakındır demokratik halk devrimini başarmanın mücadelesini nice şehitler, tutsaklar, gaziler pahasına veriyoruz ve o şanlı güne ulaşıncaya kadar vermeye devam edeceğiz. Mücadelemizi verirken kurucu değerlerimize her daim sahip çıkacağız. Bu değerler en başka Kaypakkaya’nın reformizmin, revizyonizmin hakim olduğu bir ortamda, faşizm koşullarında büyük bir teorik-politik kopuş yaratabilme cüretidir. Bu değerler, Cemgil’in katillerinin cezalandırılmasında görüldüğü gibi devrimci dayanışmanın pratikle örülmesidir. Bu değerler, halkımız için canını feda edebilme mütevazılığıdır.

Başta 1915 Ermeni soykırımının tarihsel hesaplaşmasını yapmak için, Kürtlerin kendi kaderini tayin hakkı için, tüm kadınların özgürlüğü için, emekçilerin sömürüsüne son vermek için;

Yaşasın Partimiz TKP/ML, ordumuz TİKKO, gençlik örgütümüz TMLGB!

Yaşasın demokratik halk devrimi mücadelemiz!”