Anasayfa Manşet "18 Mayıs şehitlerini anmak için Kadıköy’e!"

"18 Mayıs şehitlerini anmak için Kadıköy’e!"

Cuma, 19 Mayıs 2017 10:02
Yazdır PDF

mayıs resimİstanbul: Komünist önder İbrahim Kaypakkaya’nın, Haki Karer ve Dört’ler için İstanbul’da yapılacak anmaya Halkların Demokratik Kongresi(HDK), Partizan, Demokratik Haklar Federasyonu (DHF)  çağrı yaptı.

21 Mayıs Pazar saat 18.00’da yapılacak anmanın çağrısı şu şekilde, “Türkiye ve Kürdistan devrim ve demokrasi mücadelesi açısından Mayıs ayı tarihsel bir öneme sahiptir. 6 Mayıs 1972’de Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın darağaçlarında idamlarıyla başlayan, 18 Mayıs 1977’de Haki Karer, 18 Mayıs günü 1982’de Diyarbekir 5 No’lu işkencehanede Dörtler’le devam eden ve yine 18 Mayıs 1973’te Amed işkencehanelerinde katledilen devrimci önder İbrahim Kaypakkaya başta olmak üzere yüzlerce devrimci, yurtsever ve komünistin ölümsüzleştiği bir aydır Mayıs.

Hasan Ocak, Armenak Bakırciyan ve birçok devrimcinin ölümsüzlüğü ile anılan Mayıs ayı 10 Mayıs 2017’de Rakka hamlesinde ölümsüzleşen Ulaş Bayraktaroğlu ile devrim ve demokrasi mücadelesi açısından güncelliğini korumakta ve bizleri diz çökmeyenlerin yolunda direnişe çağırmaktadır. Sınıfsız, sömürüsüz ve eşit bir dünya düşüyle sonsuzluğa uğurladığımız kızıl kardelenlerimizi anmak için Kadıköy’de düzenleyeceğimiz anmaya tüm halkımızı katılmaya çağırıyoruz.

21 Mayıs 2017 Kadıköy

18.00

Süreyya Operası önü

Demokratik Haklar Federasyonu

Halkların Demokratik Kongresi

Partizan”