Anasayfa Manşet Özgür Gelecek Susturulamaz! Kaan Horoz'a ve okurlarımıza özgürlük!

Özgür Gelecek Susturulamaz! Kaan Horoz'a ve okurlarımıza özgürlük!

Cuma, 19 Mayıs 2017 13:42
Yazdır PDF

Yayın hayatı boyunca gerçekleri devrimci bir tarzla kaleme alan, devletin faşist saldırılarını sayfalarına yansıtan, işçilerin, köylülerin, Kürt halkının sesi olan Özgür Gelecek Gazetesinin İzmir irtibat bürosu dün saat 06.30 sularında basılmıştır. Yapılan operasyon kapsamında yine 10’dan fazla Özgür Gelecek okuru evleri basılarak gözaltına alınmıştı.

Dün sabah 06.30'da eş zamanlı yapılan operasyon kapsamında Özgür Gelecek ve Yeni Demokrat Gençlik okurları gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınma nedeninin 1 Mayıs’a katılmak ve İbrahim Kaypakkaya görselini taşımak olduğunu söyleyen kolluk güçleri ayrıca burjuva medya da yer verilen haberlere göre 18 Mayıs’ta eylem planı içerisinde olmak gözaltı nedenlerinden bir diğeri idi.

 

"Gazetecilik Yapmak Suç Değildir Kaan Horoz’a özgürlük"

Faşizme İnat Büromuzu Düzenliyoruz 1Türkiye’de hapiste bulunan 159 gazeteciyle en fazla gazeteci hapseden ülkeler sırasında birinci oldu. Her gün gazetecilik mesleğini icra eden kişiler gerçekleri yazdıkları için devlet tarafından suçlu olarak lanse edilmekte.

İzmir’de yapılan operasyon kapsamında Özgür Gelecek gazete çalışanı Kaan Horoz’da evine yapılan baskınla gözaltına alınmıştır. İşçilerin, Kürt ulusunun ve tüm ezilenlerin sesi olan Özgür Gelecek gazetesinin okumak, gazeteyi beslemek, çalışanı olmak, dağıtmak suç değil, onurdur. Özgür Gelecek gazetesi devletin faşist saldırılarını kaleme almış, kitleleri gerçekleri ulaştırmak için ezilenlerin tarafında olarak gerçekler devrimcidir şiarını kuşanmış, ezilenlerin sesi olmuş ve her türlü baskıya rağmen ezilenlerin sesi olmaya devam edecektir.

 

 

"1 Mayıs’a Katılmak Suç Değildir!"

1 Mayıs son dönemde bayram olarak lanse edilse de işçilerin nezdinde tüm ezilenlerin mücadele günüdür. Tüm hakları elinden alınmaya çalışılan işçi sınıfının mücadelesinde kendini ifade etmesi, özlük haklarına yapılan saldırılara karşı direnişini yükselttiği bir gündür. Tarihsel olarak ele alırsak hiçbir bayramda 34 kişi katledilmemiştir. Bayram olarak lanse edilen bir mayısa katılmak devlet nezdinde suç unsuru teşkil etmektedir. Geçtiğimiz hafta İzmir’de devrimci parti üyelerine 1 Mayıs operasyonun da 11 Devrimci Partili gözaltına alınmış ardından, mahkemeye çıkarılan Devrimci Partililer tutuklanmıştır.

Dün yapılan operasyon da yine 1 Mayıs’a katılmak suç olarak ele alınmış ve 10’dan fazla Özgür Gelecek ve Yeni Demokrat Gençlik okurları evleri basılarak gözaltına alınmıştır. 7 günden fazla gözaltında tutulacağı söylenen okurlar açlık grevi yapmaktadır.

 

"İbrahim Kaypakkaya’yı Anmak Onurdur"

İbrahim Kaypakkaya mücadele hayatı boyunca gerçeği, doğruyu savunmuştur. Kaypakkaya işçi sınıfının, Kürt halkının tüm ezilenler için bir ışık olmuştur. Mücadele hayatı boyunca ezilenlerin yanında olan Kaypakkaya anmak onurdur. Kürt sorununa Marksist bir bakış açısı getiren, ülkemizde ki sınıf mücadelesine rehber olan İbrahim yoldaşın ideolojisi geçmişte olduğunu gibi günümüzde de devlet tarafından korku teşkil etmektedir. Çünkü Kaypakkaya’yı anlamak gerçeği savunmak demektir. Kaypakkaya’yı anlamak Rojava’da direnen Kürt ulusunu savunmak, T.Kürdistanın’da yaşanan katliamlara ses çıkarmak, yapılan faşizm karşısında direniş tutumunu savunmak demektir.

Doğru ve yanlışın mücadelesinde her zaman doğruyu savunan Kaypakkaya yoldaşı anmak onur olduğu gibi aynı zaman da devrimci bir sorumluluktur da. Bugün Kaypakkaya’nın çizdiği güzergahı savunmak daha da önemli hale gelmiştir. Sınıf mücadelesinin daha da çetinleştiği günümüzde faşist saldırılar boyutlanmış ezilen kitlelere yönelik saldılar çeşitlenmiştir. Kitlelerin yaşam alanlarına, işçilerin kıdem tazminatına, Kürtlerin kimliklerine yönelik yapılan saldırılarda Kaypakkaya’yı anlamak, savunmak gerçeği, doğruyu savunmaktır. Onu anmak suç değil onurdur, tarihsel bir zorundalıktır.

Özgür Gelecek gazetesi de Kaypakkaya yoldaşın çizdiği güzergahta gündemi yorumlamış, sayfalarına gerçeği anlatmak için çalışmaktadır. Girmiş olduğu bu çetin mücadele de her türlü baskı ve saldırıya rağmen gerçeği savunmaya devam edecektir. Çünkü gerçekler devrimcidir. Baskılar, gözaltılar tutuklamalar bizi yıldıramaz.

 

Özgür Gelecek İzmir


Son Haberler

Özgür Gelecek yeni sayısı çıktı!

ozgur gelecek 164

Alt Menü